Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Prohlášení ředitele Tiskového střediska ČBK Stanislava Kosíka

Kauza Novák-Merta

Církev dnes / Tiskové střed. ČBK / 16. června 2000
Zveřejňujeme prohlášení, které nám bylo zasláno před několika minutami.

V případě kněze Františka Merty je nutno vyčkat na výsledky šetření orgánů činných v trestním řízení. Dotyčný však byl okamžitě až do vyšetření celého případu odvolán ze své služby ve farnosti. V případě, že se vznesená nařčení potvrdí, bude viník spravedlivě potrestán. Minimalizovat riziko zneužívání dětí je v zájmu církve samotné, jejíž povinností je rovněž nabídnout pomoc těm, kteří se stali obětí případného zneužití.

Obvinění vznesená proti osobě arcibiskupa Jana Graubnera studentem Václavem Novákem prověří příslušné státní orgány. Ty jistě také prověří, zda pan Václav Novák svým jednáním nenaplnil skutkovou podstatu trestného činu pomluvy či křivého obvinění.

Touto záležitostí se v nejbližší době budou zabývat také biskupové.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?