Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kladivo na faráře

Bude-li farář Merta skutečně odsouzen, jsem rozhodnut podat trestní oznámení na lékaře Nečase, který mi u odvodní komise proti mé vůli stáhl trenýrky a ohmatával přirození

Areopag / Petr Cekota / 31. srpna 2000

Česká žurnalistika je věrným obrazem stavu české společnosti, ba co hůř, přímým odrazem zkratkovitého, povrchního a beznadějně přízemního "většinového" uvažování. Takové uvažování se řídí jakýmsi podivným pojetím obecného vkusu, jímž se poměřují také všechny etické normy. Brzy už patrně nebudeme potřebovat justici, protože postačí rozhodnutí "lidového soudu" či "obecného mínění".

Tak jsme okamžitě po prohraném zápase s Nizozemskem na Mistrovství světa ve fotbale všichni povinně věděli, že rozhodčí nespravedlivě odpískal penaltu a záměrně nás poškodil. Také bezpečně všichni víme, že ODS je stranou tunelářů a bez diskuse jasné (a snad i bez pseudofilozofických výkladů Miloše Formana) je i to, že Larry Flynt je tragický apoštol svobody, neboť zbavil společnost předsudků o tom, co mají lidé mezi nohama...

Rozhoduje mínění náhodného kolemjdoucího, který bezmyšlenkovitě něco plácne, co se potom vydává za hodnověrný průzkum veřejného mínění, kdy "více než polovina dotázaných si myslí, že..." Chráníme práva různých menšin a bojujeme proti rasové nesnášenlivosti. Kdo se však zastane práv menšiny, která nechce být obelhávána médii a veřejně sdělovanými nesmysly?

Od jisté doby všichni víme, že na Moravě je zlý farář, který pohlavně zneužívá děti a neméně zlý arcibiskup, který ho měl krýt. Veřejné mínění je šokováno a jako hrdinu dnes oslavuje toho, koho by podle stejných vkusových měřítek ještě včera se smíchem vypískalo: studenta teologie, který obdivuje Klause a nemá rád homosexuály.

Veřejnost a média už dále nezajímá, že svědectví údajných postižených jsou rozporuplná, že jeden z údajně poškozených zatím přestoupil k judaismu a znepokojuje se, jak to bude s obřízkou, že student - detektiv podává trestní oznámení na každého, kdo se naň byť jen křivě podívá, plete si pojmy i osoby, nic z toho už není důležité. Ani to, že oficiální vyšetřování nakonec nepotvrdí ani pohlavní zneužívání, ani dětský věk údajných postižených.

Pouze zjistí "ohrožení mravnosti" a na mravnost je naše liberální společnost s návrhy registrovaných partnerství a billboardy na kondomy na každém nároží opravdu velice citlivá. A tak zatímco se po náměstí prohánějí hajlující skini a Larry Flynt káže z médií o morálce a svobodě, sedí ve vězení farář, který "ohrožoval mravnost". Čert nebo Hamlet aby se vyznal v této době.

Současná společnost dospěla už do té fáze liberálnosti, která se mění ve svůj opak, a uspokojení už zase nachází v honech na domnělé čarodějnice, na vyhlédnuté oběti jejího vlastního černého svědomí. Kladivo se vždy najde a utíkat umíme jako Češi dobře.

Čím se opravdu provinil farář, nevíme a možná se to ani nedovíme. Možná (podle jednoho svědectví) tím, že se někde svlékl a nahotu, tu my nesneseme (zvláště v komerčních televizích je nahota tabu). Půjde-li to tak dál, budeme mít brzo nedostatek kněží, učitelů, vychovatelů, mistrů a všech, kdo přicházejí do styku s mládeží. Každý z nich může být obviněn a jen ať potom dokáže, že to není pravda, jako v Americe...

Mimochodem: Ať si nemyslí lékaři, že uniknou soudním procesům. Bude-li farář Merta skutečně odsouzen, jsem rozhodnut podat trestní oznámení na lékaře Nečase, který mi u odvodní komise proti mé vůli stáhl trenýrky a ohmatával přirození. Dopustil se tím nepochybně pohlavního zneužití a o ohrožení mravní výchovy ani nemluvě. A ministra obrany tímto vyzývám, aby okamžitě odstoupil z funkce, neboť kryje trestné činy, které se hromadně páchají každé jaro a podzim! Rodiče zneužitých chlapců spojte se a braňte se! Howgh.

Autor je publicista

Poznámka redakce: Toto je rubrika Areopag, kde se na způsob athénského Areopagu (viz Sk 17,19-22) volně, svobodně a slušně diskutuje na různá témata dotýkající se křesťanství. Redakce poskytuje prostor všem stranám a k příspěvkům se nijak nevyjadřuje. Články vyjadřují jen názor jejich autorů. Věříme, že i takto pomůžeme českému křesťanství.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?