Je to už jeden a půl roku, kdy jsme 1. dubna 2004 spustili první verzi Portálu sv. Isidora. Od toho okamžiku jsme portál několikrát měnili, aby co nejvíce vyhovoval potřebám našich uživatelů. Od začátku jsme si byli jistí, že sama dobrá vůle nestačí a jestli chceme, aby Isidor byl profesionálním portálem, musí mít nějaké zdroje peněz pro svůj vývoj.

Proto už koncem října 2004 začal fungovat Obchůdek sv. Isidora, který k dnešnímu dni šestinásobně rozšířil svou nabídku. Obchůdek sv. Isidora nejen finančně přispívá projektu Isidorus.Net, ale plní i svůj vlastní úkol (jako jediný s tak širokým sortimentem) dodávat (zvláště v ČR) nezbytné liturgické potřeby a předmětů, které podporují soukromou i eklesiální zbožnost (ekklesia - z řeč. církev).

Cítíme také povinnost podporovat křesťanský internet vůbec a z vnitřní potřeby plnění této misie jsme se rozhodli pro úzkou spolupráci s ChristNetem, jediným českým portálem, který nás nepovažoval za konkurenci a jehož redakce se chovala vůči nováčkovi na českém internetu - Isidorovi -  přátelsky a nejednou ho mediálně podporovala. Pravě proto považujeme ChristNet za nejvhodnějšího partnera, který nám může pomoci proniknout ke všem uživatelům internetu a který si také nejvíce zaslouží naši finanční podporu a vděčnost.

Po tomto úvodu bych chtěl krátce popsat nabídku obchůdku, který již měsíc najdete i na této adrese. Objednáváte-li si na přes tyto stránky, podporujete finančně rozvoj ChristNetu.

Na začátku byl obchod orientovaný na římskokatolickou liturgii. Během roku jsme hledali nejlepší polské dodavatele liturgických oděvů a nádobí. Dnes v sekci Západní liturgie najdete přes 300 různých výrobků.

Kromě liturgických nádob (kalichy, patény, kotlíky atd.), alb, komží, krásných svíček (včetně olejových) zde je více než 150 vzorů ornátů a štol v libovolných barvách a vzorováním. Navíc přijímáme i zakázky na ornáty a korouhve dle vašich nápadů a potřeb.

Novinkou v našem obchůdku jsou oděvy pro tradiční tridentskou liturgii.

Po navázání spolupráce s polským ekumenickým portálem Kosciol.pl (kosciol = církev) se nabídka našeho obchůdku rozšířila o i liturgické oděvy řecké (východní) liturgie 

a protestantské. Najdete v ní překrásné vyšívané felony i náležitě střižené taláry a alby.

Široká nabídka obchůdku obsahuje také růžence, tradiční ručně psané ikony, plastiku, sochy, hostie a dokonce i katechetické pomůcky.

Téměř každý den přidáváme nějakou novinku, a proto Vás zveme k častým návštěvám naši e-prodejny (www.obchod.christnet.eu) a přejeme vám příjemné a prospěšné nakupování.

Zakoupením jakéhokoliv výrobku z Obchůdku ChristNet, který provozujeme s Portálem sv. Isidora, podpoříte náš Magazín. Děkujeme Vám.