Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Video: Otázky, které měly přispět k odvolání arcibiskupa Bezáka

Bezák považoval některé z nich za ponižující

Církev dnes / Redakce / 17. července 2012

Všech 11 otázek, na které se odvoláného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka ptal prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet, včera zveřejnila slovenská televize TA3. Svatý stolec zajímalo například financování diecéze, názory na celibát, eutanázii, potraty, ale třeba i zda Bezák kněze neodrazoval od každodenního slavení mší.

Církevní analytik a autor portálu www.svetkrestanstva.sk Imrich Gazda pro deník Sme řekl, že publikované dokumenty působí hodnověrně, jejich autentičnost, ale nikdo nepotvrdil. "Vyplývá z nich, že zveřejněné otázky byli arcibiskupovi Bezákovi zaslané prefektem Kongregácie pro biskupy, kardinálem Marcem Ouelletom 3. května. Bývalý trnavský arcibiskup na ně odpověděl 15. května," řekl Gazda. Tiskový mluvčí Konference biskupů Slovenska (KBS) Jozef Kováčik pro magazín Christnet.eu uvedl, že se KBS k  dokumentům vyjadřovat nebude: "Není v kompetenci KBS vyjadřovat se k částečné komunikaci mezi arcibiskupem Bezákem a příslušnou kongregací Svatého stolce, i kdyby byla autentická."

  Bezák otázky a odpovědi

Bezák otázky a odpovědi
Bezák otázky a odpovědi
Bezák otázky a odpovědi
Bezák otázky a odpovědi
Bezák otázky a odpovědi
Bezák otázky a odpovědi

 

Zdroj: TA3

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?