Proč se dnes věnovat seniorům?

Zamyšlení nad smyslem práce se seniory s pozváním do Hradce Králové na celostátní setkání animátorů seniorů

Praktická víra / Jan Rybář / 15. října 2012

Proč se dnes věnovat seniorům? Dnes jsou v popředí zdraví, mladí a perspektivní lidé. V pozadí pak stojí ti, kteří prožili život čestně a poctivě, s velkými životními zkušenostmi. V dnešní době jako by si lidé nechtěli brát z jejich života příklad. Jsou jim lhostejní a nezajímají je, stávají se přítěží, překážejí ve vlaku, v tramvaji. Přesto staří sledují dění a přejí úspěchy dnešní společnosti a trápí je, když jsou ve společnosti zápory. Přejí si, aby se svět prodíral dál k tomu lepšímu a vyššímu. A tak si zaslouží náš zájem a podporu. Proto tu máme Diecézní centrum pro seniory, aby toto zdůraznilo lidem všech věkových kategorií a seniorům dalo chuť do života, protože si vážíme hodnot, které oni vytvořili, a protože nám to velí naše křesťanské učení - ujímat se chudých, starých, nemocných, opuštěných. Někdy je zapotřebí jim nahradit i rodinu, když jsou opuštění. K tomu jim napomáhají i společenství seniorů ve farnostech nebo domovech pro seniory.

Jednou z možností, jak se chopit této příležitosti nebo ji prohloubit, je přijmout pozvání do Hradce Králové na celostátní setkání animátorů seniorů, které se uskuteční 25. a 26. října. Na této akci se sejdou lidé, kteří toto vyznávají a chtějí seniorům pomoci, když sami okusili stáří a stávají se animátory – „životabudiči“ u lidí, kteří ztratili chuť do života. Vítaní jsou i lidé mladší, jejichž péče svědčí ještě více o jejich vztahu k potřebným lidem, za což jsou staří vděčni. Tím je naplněno Kristovo evangelium.

P. Jan Rybář SJ je jedním z přednášejících celostátního setkání animátorů seniorů 2012

Kontakt na organizátory:

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 35, 500 01 Hradec Králové, tel. 495 063 661, 737 215 328 nebo 734 435 368, email: animatori@bihk.cz. Informace a online přihláška jsou k dispozici na webu: www.animatori.cz  

Hlásit se je možné až do 22. 10.!

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Půjdete k volbám?
Ano
95%
 
Ne
3%
 
Ještě nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 87)