Bojovník za biblické hodnoty v oblasti sexu a rodiny James Cecy navštíví ČR

Bratranec Al Capona povede na počátku února v Praze křesťanský seminář

Komerční prezentace / Redakce / 16. ledna 2016
Bojovník za biblické hodnoty v oblasti sexu a rodiny James Cecy navštíví ČR

Jim Cecy s manželkou Carol
Autor: Křesťanská misijní společnost

V době protirodinných tlaků a uvolněné sexuální morálky přicházejí křesťané s mnoha iniciativami, které mají před tímto hrozivým kulturním trendem ochránit společenství církve. Jednou z nejvlivnějších osobností na tomto poli je v současné době Američan James Michael Cecy.

Paradoxně je bratrancem proslulého „kmotra“ Al Capona a vyrůstal v kruzích mafie. Když po návratu z vojenské služby uvěřil v Ježíše Krista, tížilo ho, že se se zlem, které znal ze své rodiny, potkával i mezi křesťany. Uvedl o tom: „Se zneužíváním peněz, moci nebo sexu jsem se setkával i v církvi. Říkal jsem si, že tak by to být nemělo.“ Proto se tématu sexuální čistoty začal věnovat dlouhodobě.

Pastorací se zabývá od roku 1975. Má teologické vzdělání a ve své doktorské práci hledal odpovědi na otázku, proč tolik křesťankých vedoucích selhává v morální oblasti. Z této práce vyšel také při psaní své zásadní knihy Válka o čistotu (Purity War). S organizací Jaron Ministries International pořádá semináře jak pro laiky, tak pro křesťanské vedoucí.

James Cecy nehájí rodinu a biblickou morálku jen prezentací výsledků svého odborného studia, ale i osobním příkladem. Se svou ženou Karon, která je rovněž pastorační poradkyní, se oženil před 43 lety. I po desetiletích společného života zůstávají nejlepšími přáteli. Po vztahu s Ježíšem Kristem je pro Jima i pro Karon nejdůležitější rodina. Vychovali tři dcery a od roku 1987 měli v pěstounské péči celkově 23 dalších dětí. Dvě z nich zůstávají i v dospělosti součástí jejich rodiny. Mají už 12 vnoučat.

James Cecy navštívil naši zem zatím dvakrát. Počátkem února přijede potřetí a povede v Praze dvoudenní seminář (více informací na http://cistota.kmspraha.cz). Jeho záběr je opravdu mezinárodní. Prostřednictvím různě zaměřených seminářů už spolu s týmem ovlivnil stovky tisíc lidí v pěti světadílech. Odborné znalosti kombinuje s perfektním přehledem o vývoji hodnot globální kultury a s praktickými vodítky pro každého, kdo chce zažít změnu.

 

Tomáš Dittrich

Článek je placenou inzercí Křesťanské misijní společnosti.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte se zákazem nošení šátků do škol?
Ano
60%
 
Ne
38%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 125)