Leťte s námi v máji do věčného města!

Komerční prezentace / Karel Voplakal / 9. února 2018
Leťte s námi v máji do věčného  města!

Bazilika sv. Petra v Římě
Autor: Veronika Čepelková

Internetová cestovní agentura PoutníZájezdy.CZ, která se zaměřuje na poutní zájezdy do Svaté země a na místa spjatá s apoštolem národů sv. Pavlem zve tentokrát na květnový letecký zájezd do Říma.

Poutní zájezd se uskuteční ve dnech 8.-13. května; odlet je z Prahy. Účastníkům se nabízí především návštěva Vatikánu - ústředí světové katolické církve - a generální audience s papežem Františkem. Nabízí se i možnost výstupu na kopuli svatopetrské baziliky, odkud se naskýtá úžasný pohled na Řím. Čeští poutníci si detailně prohlédnou velechrám sv. Petra včetně jeho podzemí – hrobky papežů, včetně sv. Jana Pavla II. a jeho předchůdců - Pia XII., Jana XXIII., Pavla VI. a Jana Pavla I. Při prohlídce Věčného města uvidí nejprve Andělský hrad, někdejší sídlo papežů,  původně mausoleum císaře Hadriána a později i obávané státní vězení, kde se odehrává děj Verdiho opery Tosca; poutníci přejdou Andělský most přes Tiberu, u jejíhož břehu ústí známá antická stoka Cloaca Maxima; na břehu řeky stojí i současná městská věznice nesoucí jméno „Regina Coeli“, v níž si odpykal část doživotního trestu atentátník Ali Agca, propuštěný na přímluvu svatého papeže Jana Pavla II., který mu pokus o vraždu odpustil. Při prohlídkách křesťanských památek nebude chybět návštěva nejvýznamnějších římských bazilik, mimo jiné „San Pietro in Vincoli“ (svatého Petra v řetězech) a ohromné baziliky Maior „Svatého Pavla Za hradbami“ (San Paulo fuori le Mura), ani návštěva křesťanských pohřebišť mučedníků z doby pronásledování - katakomb svaté Domitily. Po nejstarší dochované antické silnici Via Appia dojdete ke kapličce Quo vadis (Kam jdeš, Pane?), kde se svatému Petrovi prchajícímu před pronásledováním zjevil Kristus; kdo by neznal slavný Sienkiewiczův román „Quo vadis“ o lásce mladého pohanského římského patricia Vinitia ke krásné křesťance Lygii na pozadí krvavé hrůzovlády Neronovy!

Z antických památek uvidíte obří amfiteátr Colosseum, v němž dokonal nespočet křesťanských mučedníků, ale i zotročených gladiátorů; zastavíte se u Konstantinova Vítězného oblouku, u největšího antického závodiště Circus Maximus, navštívíte proslavené Forum Romanum s přilehlým Mamertinským žalářem - místem věznění svatého Petra a svatého Pavla, vystoupíte na Aventin - jeden ze sedmi římských pahorků…

Zájezd však poskytuje i příjemný relax u nádherného jezera Lago Albano; zážitkem bude nesporně i návštěva Castel Gandolfo - letního sídla papežů. Na programu je i výlet k Tyrhénskému moři do přímořských lázní Ostie s plážemi.

Cena leteckého zájezdu (15.990,- Kč) - včetně pěti nocí v hotelu s polopenzí a včetně cestovního pojištění i služeb průvodce - je na současné poměry velmi příznivá. Pro ty, kdo se přihlásí do 25. února, se navíc poskytuje sleva 400 Kč.          

Chtěl bych tedy vřele doporučit právě tuto poměrně pohodlnou, finančně přijatelnou a na zážitky velmi bohatou pouť všem, kdo ještě Věčné město neviděli, ale i těm, kteří již v Římě byli - třeba i vícekrát, ale v žádném případě nestihli zhlédnout všechny zajímavosti a památky z antického věku i pamětihodnosti křesťanského charakteru. Ve srovnání se všemi ostatními evropskými metropolemi (včetně Paříže) je jich v Římě nesrovnatelně víc - tolik, že během žádného běžného turistického či poutního zájezdu nelze projít a zažít všechnu tu krásu, to nepřeberné bohatství kulturních a duchovních památek. Všechny poutní zájezdy této agentury mají duchovní doprovod a denně je umožněna účast na mši svaté v mateřském jazyce. Průvodcem zájezdu bude dlouholetý spolupracovník portálu Christnet P. Petr Živný.

Pro další informace a přihlášky navštivte internetové stránky cestovní agentury PoutniZájezdy.CZ.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?

Studium IES
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Považujete za etickou masivní předvolební (ne)kampaň s heslem "STOP imigrantům a Drahošovi, tato země je naše"?
Ano
20%
 
Ne
80%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 303)