Vítáme tě, nový školní roku

Článek k zamyšlení / Jindra Bezstarosti / 3. září 2018
Vítáme tě, nový školní roku

Jindra Bezstarosti

Vítáme tě, nový školní roku, deset měsíců před námi všemi, kterých se to týká: před žáky prvňáčky, žáky prvostupňovými, druhostupňovými i středoškoláky, před učiteli, asistenty pedagogů, družináři i provozními pracovníky. I na vysokoškoláky a akademické pracovníky nějak dýchne začátek září přibližujícím se zimním semestrem.

Jmenovaných se vše týká jaksi v první řadě, bezprostředně, ale první linii podporují ze zálohy rodiče, prarodiče, volnočasoví pedagogové a stále více i pracovníci pedagogických center, jiný provoz čeká i školní inspekci, na níž sice mnozí žehráme, ale ruku na srdce - často neoprávněně. V neděli v mnoha chrámech a sborech proběhly nutné duchovní přípravy nadcházejícího období: Vzývání Ducha svatého, žehnání aktovek a dalších školních pomůcek, první školní den křesťanské školy a jejich žáky (věřící i nevěřící) mnohde čekají vstupní bohoslužby.

Se školou ale stále souvisí otázky mnohých rodičů a zákonných zástupců ohledně financování - nejen rodiče prvňáčků stojí školní pomůcky a volnočasové aktivity, které usilují děti rozvíjet, mnohdy několik tisíc korun. Ani nemluvě o příspěvcích do školních fondů, obědech a exkurzích. Kde na to brát?! Já nevím... Vím jen to, že naštěstí už dnes mnohé městské úřady poskytují financování obědů a dalších věcí se školou souvisejících.

Ať se tedy Duch přimlouvá za všechny zblízka i zdáli zúčastněné v procesu vzdělávání a výchovy mladé generace (nejen) v novém školním roce 2018/2019. Ať jsme nastavení a velkorysí slyšet a rozumět Jeho volání. Vždyť, pokud usilujeme hledat Boží království a jeho spravedlnost, dostáváme zaslíbení, že vše ostatní dostaneme jako bonus - ostatní už nám bude přidáno.

Autor je učitel

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Byl čin Jana Palacha sebeoběť, nebo sebevražda?
Sebeoběť
67%
 
Sebevražda
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 194)