Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Za všechno mohou vánočky

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 31. 12. 2005

Kultura a recenze

Od laciné víry ke křesťanství druhého dechu

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 19. 12. 2005

Jak vypadá svět v pohledu zpovědníka - člověka, který je zvyklý léta naslouchat druhým, snaží se je chápat a hledat s nimi východiska z krizových životních situací? „Každá krize je šance“, tvrdil otec hlubinné psychologie C.G Jung a - Tomáš Halík spatřuje v krizích současného světa, krizích dosavadních forem náboženství i krizových životních situací jednotlivců výzvu „zajet na hlubinu." V  esejích této knihy čtenář nalezne kritické úvahy o stavu a problémech našeho světa i o současných proměnách náboženství, laskavě humorné šlehy do vlastních řad, meditace nad paradoxními biblickými výroky i psychologické postřehy z autorovy dlouholeté zkušenosti při doprovázení lidí, stojících mezi vírou a pochybností a hledajících odpovědi na vážné životní otázky. (Z annonce na knihu)

Církev dnes

Prezident nás neuspokojil - je informován jednostranně

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 9. 12. 2005
   V úterý 6.prosince prezident republiky Václav Klaus podepsal novelu církevního zákona. Předtím se přitom na prezidenta obrátili dopisem předseda Česká biskupské konference arcibiskup Jan Graubner i členové prezidia Ekumenické rady církví, aby zákon přijatý hlasy KSČM a ČSSD nepodepisoval. Magazín ChristNet proto požádal arcibiskupa Jana Graubnera a předsedu ERC Pavla Černého o jejich reakci. Oba laskavě poskytli redakci ChN exklusivní rozhovor na pětici shodných otázek.

Portréty a rozhovory

Jeden druhému nenaslouchá

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 29. 11. 2005

Portréty a rozhovory

Snažím se být maximálně upřímný

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 14. 11. 2005
Skrze množství individuálních vyznání, která jsou chráněna, jak bylo řečeno, pečetí absolutní diskrétnosti, se zpovědník dotýká něčeho obecnějšího, společného, co leží pod povrchem jednotlivých životů, co patří k jakési "skryté tváři doby", k jejímu "vnitřnímu naladění". Zejména duchovní doprovázení mladých lidí umožňuje jako seismograf do určité míry odhadovat přicházející otřesy a proměny světa. Někdy se mi zdá, že události, které pak vyvřou na povrch a otřesou světem, se ohlašují už dlouho předem," říká Tomaš Halík v pokračování exklusivního rozhovoru pro Magazín ChristNet.eu. O tom jak napsat v ateistickém Česku teologický bestseller, proč je "zpovědník" rád katolíkem i kdo je pro něj Kristus, čtěte dále v textu.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
13%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)