Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Portréty a rozhovory

Děkuji Bohu, že jsem do politiky nevstoupil

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 7. 11. 2005

Praktická víra

Rád přijímám ze spiritualit ostatních církví

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 31. 10. 2005

Portréty a rozhovory

Exponenti bývalého režimu mají drzost žádat omluvu

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 11. 10. 2005
Evangelický farář Michal Šimek se podle rozhodnutí brněnského soudu musí omluvit bývalému vedoucímu tajemníkovi krajského výboru KSČ v Jihlavě Miroslavu Holzbauerovi. Další Holzbauerův požadavek na odškodnění ve výši sto tisíc korun soudce Miloš Holeček zamítl. Šimek totiž médiím řekl, že má důvodné podezření, že Holzbauer je spoluzodpovědný za vraždu tří funkcionářů KSČ v Babicích v roce 1951. Tato vražda vyvolala sérii politických procesů, ve kterých bylo odsouzeno k smrti 11 lidí, mezi nimi také tři katoličtí kněží. Michal Šimek zatím neví, jestli se proti rozhodnutí soudu odvolá. K případu poskytl Šimek Magazínu ChristNet.eu následující rozhovor...

Praktická víra

Hluboká změna nevyšumí stejně jako zpráva v Blesku

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 3. 10. 2005
Zdeněk Vojtíšek, mluvčí Společnosti pro studium sekt, v pokračování rozhovoru pro Magazín ChristNet popisuje jednotlivé skupiny, tzv "sekty" a praxi své poradenské práce. "Dělá mi radost vidět u svých klientů osobnostní a duchovní růst. Jsem rád, když se někdy třeba už během jediné návštěvy nebo telefonického rozhovoru promění jejich pohled na svět, když začnou chápat vznešenost a krásu, ale i zranitelnost a zneužitelnost duchovního života. Když vidím, že to jejich osobní drama nastartuje postupnou a hlubokou změnu a nevyšumí stejně jako zpráva v Blesku", odpovídá Vojtíšek.  

Církev dnes

Nehažte perly...

Jan Uhlíř, Jiří Baroš , Jiří Baroš / 28. 9. 2005

Arcibiskup Jan Graubner se ve svém dopise otištěném v Katolickém týdeníku (KT) kriticky výjádřil k uveřejnění rozhovoru s účastnicí reality show Big Brother Terezií Olivovou v KT. Redakce Magazínu ChristNet požádala pana arcibiskupa o podrobnější stanovisko.
Myslíte, že Terezie Olivová má v takovémto prostředí možnost evangelizačně působit, ať už na své kolegy či na diváky? Co byste v dané situaci Terezii doporučil?
Křesťan by měl evangelizovat především tím, co je. Pak tedy musí evangelizovat všude, kde je. Jiná otázka je, jestli jsou lidé v každém prostředí stejně vnímaví, jestli se člověk nepřeceňuje a neriskuje vlastní selhání. Někdy je třeba myslet i na Ježíšovo: Nehažte perly...

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
55%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 213)