Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zádušní liturgie za Karla Gotta se v katedrále uskuteční 12. října. V ten bude i státní smutek

Domácí zpravodajství

Zádušní liturgie za Karla Gotta se v katedrále uskuteční 12. října. V ten bude i státní smutek

ČTK, red. / 4. 10. 2019 12:22

Vláda vyhlásí na sobotu 12. října státní smutek v souvislosti s úmrtím zpěváka Karla Gotta. V ten den se bude konat oficiální pohřeb se státními poctami, včetně zádušní mše v chrámu svatého Víta na Pražském hradě. Liturgii za Karla Gotta ve svatovítské katedrále bude sloužit kardinál Dominik Duka. Katolický kněz Tomáš Petráček nicméně rozhodnutí uskutečnit pohřeb se státními poctami, i s aktivní rolí církve, nepovažuje za štastné 

Domácí zpravodajství

Babiš navrhl státní pohřeb v katedrále za Gotta. Naposledy se stát loučil s Havlem

ČTK, red. / 2. 10. 2019 16:40

Babiš navrhl státní pohřeb v katedrále za Gotta. Naposledy se stát loučil s Havlem Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne dnes vládě, aby se uskutečnil Gottův státní pohřeb v pražské katedrále sv. Víta. Tu spravuje společně církev a stát a konal se v ní státní pohřeb naposledy za bývalého prezidenta Václava Havla. Objevují se ale již i hlasy, že se jedná o populismus.

Domácí zpravodajství

Biskup Radkovský oslaví osmdesátiny

ČTK / 2. 10. 2019 9:58

Biskup Radkovský oslaví osmdesátiny Emeritní biskup František Radkovský, který se narodil 3. října 1939, stál 23 let v čele plzeňské diecéze. V současné době je prezidentem Diecézní charity v Plzni a působí na farnosti v Karlových Varech.

Domácí zpravodajství

Údajná oběť zneužívání v církvi podala trestní oznámení na kardinála Duku

ČTK / 1. 10. 2019 14:35

Údajná oběť zneužívání v církvi podala trestní oznámení na kardinála Duku Muž, kterého podle jeho vyjádření v devadesátých letech zneužíval duchovní dominikánského řádu, podal trestní oznámení na pražského arcibiskupa Dominika Duku, tehdejšího představeného řádu. Oběť sexuálního napadení tvrdí, že nejvyšší český církevní hodnostář je spoluodpovědný za případy zneužívání, protože trestné činnosti nezabránil.

Domácí zpravodajství

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort

ČTK / 30. 9. 2019 11:01

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort Agendu církví by ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) rád převedl pod jiný resort. V rozhovoru s ČTK minulý týden uvedl, že už podnikl kroky, aby otázky církví a náboženských společností spravoval jiný úřad. Suma, kterou každoročně stát církvím posílá, podle něj jen zdánlivě zvyšuje rozpočet ministerstva kultury a peníze přitom do resortu kultury vůbec nejdou. 

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 176)