Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikán zváží, zda by kněžími v Amazonii mohli být ženatí muži

Ze světa

Vatikán zváží, zda by kněžími v Amazonii mohli být ženatí muži

ČTK / 19. 6. 2019 10:10

Vatikán by měl zvážit, zda by jako kněží v odlehlých oblastech Amazonie nemohli působit starší ženatí muži osvědčení ve víře. Navrhuje to zveřejněný pracovní dokument, který byl vypracovaný pro říjnové setkání jihoamerických biskupů věnované Amazonii. Dokument také vyzývá k zavedení duchovního úřadu pro ženy, což ale nijak dál nerozvádí. Informovala o tom agentura Reuters.

Ze světa

V Notre-Dame se konala první bohoslužba od dubnového požáru. Věřící museli mít přilby

Vlastní zpráva / 17. 6. 2019 0:41

V Notre-Dame se konala první bohoslužba od dubnového požáru. Věřící museli mít přilby V sobotu večer, přesně dva měsíce po ničivém požáru, sloužil v pařížské katedrále Notre-Dame arcibiskup Michel Aupetit skromnou bohoslužbu, v den výročí posvěcení baziliky.

Domácí zpravodajství

Příznivci mariánského sloupu jsou stále na náměstí. Primátor Hřib: Váňa na stavbu nárok nemá

ČTK, red. / 17. 6. 2019 0:08

Příznivci mariánského sloupu jsou stále na náměstí. Primátor Hřib: Váňa na stavbu nárok nemá Členové Společnosti pro obnovu mariánského sloupu stále neopustili místo na pražském Staroměstském náměstí, kde plánují vztyčit repliku původního sloupu ze 17. století. V sobotu na náměstí sochař Petr Váňa a jeho spolupracovníci umístili část zábradlí sloupu o váze asi 1,5 tuny. Sochař tvrdí, že má na základě platného stavebního povolení právo stavbu uskutečnit.

Domácí zpravodajství

Na Staroměstském náměstí se opět pokusí obnovit Mariánský sloup. Váňa připlul se sochou na lodi

ČTK, red. / 15. 6. 2019 11:24

Na Staroměstském náměstí se opět pokusí obnovit Mariánský sloup. Váňa připlul se sochou na lodi Na pražském Staroměstském náměstí se dnes odpoledne sochař Petr Váňa znovu pokusí zahájit stavbu repliky Mariánského sloupu. Původní v roce 1918 svrhl dav, protože v něm spatřoval symbol habsburské monarchie. Sochař stále nemá vyjednán zábor a povolení k vjezdu. Na místě se má konat shromáždění příznivců obnovy sloupu, protest plánují odpůrci akce.

Domácí zpravodajství

Zemřel teolog a dlouholetý děkan husitské fakulty Zdeněk Kučera

ČTK, CČSH / 15. 6. 2019 11:01

Zemřel teolog a dlouholetý děkan husitské fakulty Zdeněk Kučera Ve věku 89 let dnes zemřel významný teolog, duchovní Církve československé husitské a dlouholetý děkan Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Zdeněk Kučera. ČTK to oznámil Jiří Vaníček z Ústřední rady Církve československé husitské.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1314)