Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ekumenická rada církví podepsala dohodu s letištěm v Praze o pastorační pomoci

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví podepsala dohodu s letištěm v Praze o pastorační pomoci

ČTK, e-cirkev.cz / 8. 5. 2018 12:59

Tým duchovních bude na letišti Václava Havla v Praze připraven k pastoračnímu doprovázení obětí a příbuzných v případė leteckého neštěstí nebo teroristického útoku. Vedení letiště kvůli tomu uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci s Ekumenickou radou církví. Služby duchovního budou k dispozici lidem všech vyznání. 

Domácí zpravodajství

Pietní setkání připomnělo oběti nacismu v pankrácké sekyrárně

e-cirkev.cz / 7. 5. 2018 22:47

Pietní setkání připomnělo oběti nacismu v pankrácké sekyrárně Pietním shromážděním u budovy Vrchního soudu a ve Vazební věznici Praha Pankrác začala letošní připomínka pražských květnových událostí z roku 1945. "Na tomto místě často zněla modlitba. -Jako poslední zvolání, jako naděje, jako pomyslný most...," pronesl v tzv. pankrácké sekyrárně hlavní kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar. 

Domácí zpravodajství

Mariánskou pouť zakončí happening na Staroměstské náměstí. Odpůrci stále nesouhlasí s obnovou sloupu

Vlastní zpráva / 7. 5. 2018 13:11

Mariánskou pouť zakončí happening na Staroměstské náměstí. Odpůrci stále nesouhlasí s obnovou sloupu V sobotu 12. května se uskuteční mariánská pouť Prahou, jejíž součástí bude výtvarný happening od 16 do 17 hod. na Staroměstském náměstí. V závěru poutě promluví  sochař Petr Váňa společně s prof. Janem Roytem o mariánském sloupu. Kolem obnovy sloupu se vedou bouřlivé diskuse od začátku 90. let. 

Domácí zpravodajství

Právníci jsou zdrženliví k trestání podpory nenávistné ideologie. Návrh SPD považují za nadbytečný

ČTK / 7. 5. 2018 8:40

Právníci jsou zdrženliví k trestání podpory nenávistné ideologie. Návrh SPD považují za nadbytečný Odborníci z řad právníků se stavějí zdrželivě až odmítavě ke kriminalizaci podpory a propagace nenávistné ideologie, jak navrhuje hnutí SPD Tomia Okamury. Podobně jako některým poslancům se jim nelíbí, že novela trestního zákoníku reaguje na konkrétní soudní případ bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky, kterého soud předloni v září nepravomocně zprostil obžaloby za šíření radikální islámské knihy. 

Domácí zpravodajství

Pouť z Holešova na Hostýn připomněla památku kontroverzního světce Sarkandera

ČTK, red. / 5. 5. 2018 17:37

Pouť z Holešova na Hostýn připomněla památku kontroverzního světce Sarkandera Pouť z Holešova na Svatý Hostýn dnes připomněla památku umučeného holešovského faráře Jana Sarkandera. Pouť byla koncipována jako pouť smíření, prestože Sarkander  pro někoho může být kontroverzní osobností. Dobové boje, šarvátky, nenávisti ze 17. století, už dneska pro organizátory poutě nejsou žádné téma.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
38%
 
Částečně
6%
 
Ne
55%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 651)