Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Policie navrhla obžalovat bývalého pražského imáma z podpory terorismu

Domácí zpravodajství

Policie navrhla obžalovat bývalého pražského imáma z podpory terorismu

ČTK / 18. 10. 2019 11:45

Policie navrhla obžalovat bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jeho bratra a švagrovou z podpory terorismu. Hrozí jim pět až 15 let vězení, uvedl server SeznamZprávy.cz. Žalobce Marek Bodlák z Vrchního státního zastupitelství v Praze o případné obžalobě rozhodne do tří týdnů.

Domácí zpravodajství

Katolíci, protestanti a židé společně varují před zneužitím legislativní moci státu

ČTK/red / 16. 10. 2019 15:28

Katolíci, protestanti a židé společně varují před zneužitím legislativní moci státu Za velmi nebezpečné označilo ve společném prohlášení několik církevních subjektů možné zneužití legislativní moci státu proti jinému subjektu. Tím se podle Ekumenické rady církví, České biskupské konference a Federace židovských obcí stal pokus vlády dodatečně zavést daň na finanční náhrady vyplácené církvím v rámci majetkového vyrovnání.

Domácí zpravodajství

Babiš: Církevní restituce jsou předražené o 54 mld, příjmy se mají danit

ČTK / 16. 10. 2019 14:56

Babiš: Církevní restituce jsou předražené o 54 mld, příjmy se mají danit Premiér Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že církevní restituce byly předražené o 54 miliard korun. Ústavní soud, který se v úterý postavil proti zdanění finančních náhrad církvím, podle něj záležitost posuzoval jen z právní stránky. Babiš dnes novinářům řekl, že se příjmy mají danit.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud se postavil za právní stát, říká bývalý člen soudu Balík

ČTK / 16. 10. 2019 11:12

Ústavní soud se postavil za právní stát, říká bývalý člen soudu Balík Ústavní soud (ÚS) se svým nálezem postavil za tradiční zásady demokratického právního státu, řekl novinářům advokát Stanislav Balík. Do Brna přijel jako právní zástupce jedné ze skupin senátorů, vyslechl si tak nález, kterým soud zrušil daň uvalenou na finanční náhrady v církevních restitucích.

Domácí zpravodajství

Reakce církví, vládních ministrů a opozice na zrušení zdanění církevních restitucí

ČTK/red / 15. 10. 2019 15:12

Reakce církví, vládních ministrů a opozice na zrušení zdanění církevních restitucí Maximálně spokojeni s nálezem Ústavního soudu, který označil zdanění finanční náhrady v restitucích za protiústavní, jsou představitelé české katolické církve. Kardinál Dominik Duka uvedl, že je rád, že 30 let po pádu komunismu to nejsou komunisté, kdo určuje meze působení církví. "Je to dobrá zpráva pro všechny, kterým leží na srdci svoboda a demokracie," uvedl.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 121)