Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty

Domácí zpravodajství

Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty

ZTI / 27. 1. 2019 16:00

Krátce před Dnem památky obětí holokaustu, kdy si dnes svět připomíná výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi-Březince schválila poslanecká sněmovna novelu zákona, která zdaňuje peněžité náhrady za majetek nevydaný v restitucích. Zdanění náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty.

Ze světa

Pumový útok na katolický kostel na Filipínách si vyžádal 20 obětí

ČTK / 27. 1. 2019 11:24

Pumový útok na katolický kostel na Filipínách si vyžádal 20 obětí Dnešní útok na katolický kostel na jihu Filipín, kde jsou aktivní islamističtí radikálové, si podle nové bilance vyžádal 20 obětí, dalších 77 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Atentát se stal týden poté, co muslimové v referendu schválili vytvoření nového autonomního regionu na jihu Filipín.

Domácí zpravodajství

Správci církevních lesů se sdružili do komory, povede ji Skočdopole

ČTK / 25. 1. 2019 16:41

Správci církevních lesů se sdružili do komory, povede ji Skočdopole Novou komoru církevních lesů založili tento týden v Olomouci zástupci 16 církevních organizací, které vlastní dohromady více než 130.000 hektarů lesní půdy. Prostřednictvím spolku nazvaného SVOL - komora církevních lesů v ČR chtějí správci církevních lesů společně prosazovat své zájmy v oblasti tuzemského lesnictví.

Ze světa

Papež František je v Panamě na Světových dnech mládeže. Vyjádřil se i k situaci ve Venezuele

ČTK / 25. 1. 2019 8:58

Papež František je v Panamě na Světových dnech mládeže. Vyjádřil se i k situaci ve Venezuele Papež František  přistal v Panamě, kde se konají Světové dny mládeže. Vyvrcholením jeho cesty bude nedělní liturgie pod širým nebem.

Domácí zpravodajství

Zeman: Zdanění církevních restitucí může zaplatit opravy památek

ČTK / 25. 1. 2019 7:09

Zeman: Zdanění církevních restitucí může zaplatit opravy památek Peníze ze zdanění církevních restitucí by mohly být podle prezidenta Miloše Zemana použity na financování oprav kulturních památek. Zeman včera v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov řekl, že se to chystá navrhnout ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 532)