Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež přiletěl do Chile podpořit katolickou víru a domorodce. Může otevřít i otázku celibátu kněží

Ze světa

Papež přiletěl do Chile podpořit katolickou víru a domorodce. Může otevřít i otázku celibátu kněží

ČTK, red. / 16. 1. 2018 11:07

Papež František v pondělí odletěl na týdenní návštěvu Chile a Peru, kam ve funkci hlavy katolické církve zavítal poprvé. Hlavním tématem jeho cesty budou v obou těchto jihoamerických zemích setkání s domorodými obyvateli a podpora ochrany amazonských deštných pralesů. Může se dotknout i otázky palčivého nedostatku kněží a možnosti zdobrovolnění celibátu, jak po tom volají i někteří biskupové z těchto oblastí před blížící se synodou amazonských regionů.

Domácí zpravodajství

Lidé si dnes připomenou hrdinný čin Jana Palacha

ČTK, red. / 16. 1. 2018 10:54

Lidé si dnes připomenou hrdinný čin Jana Palacha Lidé si dnes připomenou oběť Jana Palacha z roku 1969. Student pražské filozofické fakulty se před 49 lety upálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci v roce 1968. Řadu vzpomínkových akcí dnes plánují studenti, přidají se také někteří politici a lidé z husitské církve, k níž patřil Palachův pokračovatel Jan Zajíc.

Domácí zpravodajství

Hnutí Femen papeže Františka nenapadlo

Vlastní zpráva / 15. 1. 2018 16:05

Hnutí Femen papeže Františka nenapadlo V pátek prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti vystrašila polonahá aktivistka z hnutí Femen. Zeman poté tvrdil před novináři tvrdil, že členky tohoto hnutí napadli nedávno i papeže Františka, toto tvrzení ovšem není pravdivé.

Domácí zpravodajství

Holub: Mezi katolíky se šíří lživá diskreditace, že Jiří Drahoš je zednář

Vlastní zpráva / 14. 1. 2018 22:16

Holub: Mezi katolíky se šíří lživá diskreditace, že Jiří Drahoš je zednář Plzeňský biskup Tomáš Holub na svém twitterovém účtu upozornil, že se mezi věřícími se šíří lživá informace o prezidentském kandidátovi Jiřím Drahošovi, podle které by měl být spojován s zednářstvím.

Domácí zpravodajství

Převor břevnovského kláštera byl uveden do arciopatského úřadu

ČTK, red. / 14. 1. 2018 12:30

Převor břevnovského kláštera byl uveden do arciopatského úřadu Převor pražského břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek byl dnes uveden do arciopatského úřadu. Bohuslužbám při této příležitosti v bazilice svaté Markéty předsedal pražský arcibiskup Dominik Duka. Arciopatstvím je břevnovský klášter od roku 1993, kdy ho vedl opat Anastáz Opasek.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
59%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
13%
 
Ne
26%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 702)