Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Najít blízkou bohoslužbu pomůže mobilní aplikace

Domácí zpravodajství

Najít blízkou bohoslužbu pomůže mobilní aplikace

ČTK / 5. 12. 2017 7:18

Římskokatolické bohoslužby v ČR pomůže vyhledávat aplikace pro mobilní telefony s Androidem. Lze si ji stáhnout prostřednictvím služby Google Play, kde je k dispozici zatím pod názvem Bohoslužby beta. Aplikace navazuje na web Bohoslužby, který podobně funguje dva roky.

Domácí zpravodajství

Barešova raketa znovu vynáší modlitby do nebe. Kostel byl otevřen po třiceti letech chátrání

Vlastní zpráva / 4. 12. 2017 10:35

Barešova raketa znovu vynáší modlitby do nebe. Kostel byl otevřen po třiceti letech chátrání  Ochranovský sbor Jednoty bratrské otevřel v neděli 3. prosince při slavnostních bohoslužbách Milíčovu kapli v Praze Malešicích. Po třiceti letech chátrání tak znovu pro potřeby věřících a místní komunity funguje zajímavá stavbu kostela od architekta Bohumila Bareše. Rekonstrukci navrhl popularizátor architektury a herec David Vávra. Renovací objektu byl zachráněn historicky cenný objekt a jeden z mála kostelů postavených v dobách komunistického režimu. Plánována je i dostavba, ta ale vázne na připomínkách sousedů.

Ze světa

Papež odsoudil iracionální postoj státníků k jaderným zbraním

ČTK / 4. 12. 2017 9:09

Papež odsoudil iracionální postoj státníků k jaderným zbraním Papež František vyzval světové státníky, aby přestali balancovat na hranici možného vyhlazení lidstva. Někteří z nich se podle něj staví k nukleárním zbraním "iracionálně". O papežově výzvě, kterou před novináři učinil během letu z asijské cesty do Barmy a Bangladéše, informovala agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Začíná advent, doba předvánočního rozjímání, ale i shonu

ČTK / 3. 12. 2017 8:08

Začíná advent, doba předvánočního rozjímání, ale i shonu

Dnes je první adventní neděle, která předznamenává příchod Vánoc. V křesťanské tradici je advent obdobím očekávání příchodu Spasitele a rovněž začátkem nového liturgického roku. Pro velkou část Čechů ale znamená spíše hektické období nákupů, pečení cukroví nebo předvánočního úklidu.

Ze světa

Papež poprvé v Asii promluvil otevřeně o útlaku Rohingů

ČTK / 1. 12. 2017 22:01

Papež poprvé v Asii promluvil otevřeně o útlaku Rohingů Papež František se dnes v bangladéšské metropoli Dháce sešel se skupinou muslimských rohingských uprchlíků, kteří do Bangladéše utekli před násilím ze sousední Barmy. Požádal je o odpuštění za "lhostejnost světa" k útrapám, které prožili. Poprvé při své asijské cestě přitom použil výraz Rohingové, který buddhistická většina v Barmě odmítá.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
87%
 
Ještě váhám
4%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
7%
 
Nechodím k žádným volbám
2%
 
(Počet hlasů celkem: 55)