Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kritici sporné divadelní hry Naše násilí u soudu neuspěli

Domácí zpravodajství

Kritici sporné divadelní hry Naše násilí u soudu neuspěli

ČTK / 21. 5. 2018 19:08

Křesťanští aktivisté, kteří chtějí zamezit uvedení hry Naše násilí a vaše násilí na festivalu Divadelní svět Brno, zatím neuspěli u soudu. Krajský soud zamítl návrhy na předběžné opatření v této věci. V kontroverzní inscenaci postava Ježíše znásilňuje muslimku

Ze světa

Emotivní proslov na svatbě prince Harryho a Meghan Markleové pronesl americký biskup Curry

ČTK, red. / 21. 5. 2018 8:54

Emotivní proslov na svatbě prince Harryho a Meghan Markleové pronesl americký biskup Curry Svatební kázání na obřadu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové pronesl v sobotu 19. května americký biskup Michael Bruce Curry. Připojil se tak k arcibiskupovi z Canterbury Justinu Welbymu, před nímž si snoubenci vyměnili svatební sliby. Samotnému obřadu v kapli svatého Jiří na hradě Windsor pak předsedal windsorský děkan.

Ze světa

Papež František jmenuje v červnu 14 nových kardinálů

ČTK / 21. 5. 2018 6:56

Papež František jmenuje v červnu 14 nových kardinálů Papež František příští měsíc jmenuje čtrnáct nových kardinálů. Oznámil to včera v projevu k poutníkům a turistům na Svatopetrském náměstí. Jmenování, podle vatikánských pozorovatelů překvapivé, má hlava římskokatolické církve v plánu učinit 29. června. Český duchovní v seznamu vydaném Vatikánem není.

Ze světa

Na nebi nebyl srpek měsíce, ramadán začal až ve čtvrtek. Miliony Syřanů slaví další rok mimo domovy

ČTK / 18. 5. 2018 9:39

Na nebi nebyl srpek měsíce, ramadán začal až ve čtvrtek. Miliony Syřanů slaví další rok mimo domovy Ve středu večer pozorovatelé na nebi nespatřili srpek Měsíce, což znamená, že muslimský postní měsícramadán začal zřejmě až ve čtvrtek. Napsal to  server Gulf News s odvoláním na saúdskoarabský výbor, který začátek ramadánu určuje podle Měsíce. Saúdská Arábie je kolébkou islámu.

Domácí zpravodajství

Zdenek Wasserbauer přijme v sobotu biskupské svěcení / Nového biskupa uvítala plná katedrála

cirkev.cz /ČTK / 17. 5. 2018 13:36

Zdenek Wasserbauer přijme v sobotu biskupské svěcení / Nového biskupa uvítala plná katedrála V sobotu 19. května se při slavnostní bohoslužbě v 10 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskuteční biskupské svěcení Zdenka Wasserbauera nynějšího generálního vikáře pražské arcidiecéze. Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze ho 23. ledna jmenoval papež František.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 349)