Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Prezident Zeman: O zdanění restitucí by se mělo diskutovat. Podle předsedy Senátu nikoliv

Domácí zpravodajství

Prezident Zeman: O zdanění restitucí by se mělo diskutovat. Podle předsedy Senátu nikoliv

ČTK, red. / 16. 11. 2017 22:39

O zdanění restitucí majetku odebraného za komunismu by se mělo vážně diskutovat. Uvedl to dnes prezident Miloše Zeman v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedávno řekl, že chce zdanit peněžitou část církevních restitucí, což je podmínka komunistů pro podporu vlády ANO.

Ze světa

Zástupci Prahy, Senátu a studentů přijeli do Vatikánu „lobovat“ za světové setkání mládeže v Praze

ČTK / 16. 11. 2017 17:49

Zástupci Prahy, Senátu a studentů přijeli do Vatikánu „lobovat“ za světové setkání mládeže v Praze Papež František se včera ve Vatikánu při generální audienci setkal s českou delegací, v níž byli mimo jiné primátorka Prahy Adriana Krnáčová, kardinál Dominik Duka či skupina studentů Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Cílem cesty bylo podpořit žádost o pořádání světového setkání křesťanské mládeže v roce 2022, o něž se česká metropole uchází.

Domácí zpravodajství

Církve považují restituce za uzavřené. Pro židovské obce je hranicí počátku křivd Mnichovská dohoda

Vlastní zpráva / 15. 11. 2017 11:35

Církve považují restituce za uzavřené. Pro židovské obce je hranicí počátku křivd Mnichovská dohoda Andrej Babiš přišel v posledních dnech se dvěma návrhy: Zdanit dosud nevyplacené finanční náhrady za restituce a převést záležitosti církví pod ministerstvo financí. Ekumenická rada církví ani Česká biskupská konference nemají zájem o restitucích znovu jednat.  Federace židovských obcí by se případnému znovuotevření diskuse nebránila. Z jejich pohledu restituce nebyly vypořádány dle skutečných škod, proto, že se rozhodující doba začala počítat od 25. února 1948, nikoli od Mnichova.

Domácí zpravodajství

Andrej Babiš chce, aby církve spadaly pod ministerstvo financí. Přibyl: je to nekoncepční

ČTK / 13. 11. 2017 17:14

Andrej Babiš chce, aby církve spadaly pod ministerstvo financí. Přibyl: je to nekoncepční Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby cestovní ruch spadal do působnosti ministerstva kultury. Záležitosti církví chce zařadit pod ministerstvo financí, napsal server iDNES.cz. Babiš o problematice kultury dnes jednal s představiteli některých veřejných kulturních institucí. Mluvčí pražského arcibiskupství ČTK řekl, že podstatné je dodržení zákonů; přes který resort finance pro církve půjdou, není podstatné.

Domácí zpravodajství

Seminář o Janu Kalvínovi doplní pohled na osobnosti reformace

ekumenickarada.cz / 13. 11. 2017 10:42

Seminář o Janu Kalvínovi doplní pohled na osobnosti reformace Sdružení evangelikálních teologů pořádá dnes v pondělí 13. listopadu jubilejní 25. teologické fórum. Seminář se uskuteční v modlitebně Sboru Církve bratrské v Praze 1, Soukenická 15. Na jaře letošního roku již proběhl seminář věnovaný Martinu Lutherovi a na podzim v roce 500. výročí reformace se pořadatelé zaměřují na Jana Kalvína a vývoj a vliv jeho učení.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 45)