Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Devadesátiletý Brady přežil holokaust, rodinu mu vyvraždili Němci, Zeman ho nevyznamenal

Domácí zpravodajství

Devadesátiletý Brady přežil holokaust, rodinu mu vyvraždili Němci, Zeman ho nevyznamenal

ČTK / 9. 2. 2018 9:24

Příběh Jiřího Bradyho a jeho mladší sestry Hany by asi zůstal zapomenut mezi mnoha jinými válečnými osudy. Tento rodák z židovského rodiny z Nového Města na Moravě však inspiroval tisíce dětí po celém světě díky knize Hanin kufřík a vzdělávacímu programu ve školách. V ČR též vzbudila v roce 2016 pozornost kontroverze kolem státního vyznamenání pro Bradyho, který dnes 9. února slaví devadesátiny.

Domácí zpravodajství

Soud zrušil pokutu pro Novu za reportáž o letním oblečení do kostela, zdůraznil svobodu projevu

ČTK / 8. 2. 2018 11:05

Soud zrušil pokutu pro Novu za reportáž o letním oblečení do kostela, zdůraznil svobodu projevu Ústavní soud (ÚS) zrušil pokutu 200.000 korun, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila televizi Nova za reportáž o vhodném a nevhodném oblečení do kostela v době letních veder. Rada označila odlehčenou reportáž za neobjektivní a nevyváženou. Ústavní soudci poukázali na svobodu projevu. Zrušili jak rozhodnutí rady o pokutě, tak verdikty správních soudů, které sankci potvrdily.

Ze světa

Bývalý papež Benedikt XVI. připustil, že mu ubývá sil

ČTK / 8. 2. 2018 10:57

Bývalý papež Benedikt XVI. připustil, že mu ubývá sil Bývalý papež Benedikt XVI. u příležitosti pátého výročí svého mimořádného rozhodnutí opustit funkci vůdce římskokatolické církve připustil, že mu ubývají tělesné síly a že je "na pouti domů". V krátkém dopisu do italského deníku Corriere della Sera tak reagoval na časté dotazy čtenářů, jak se mu daří.

Ze světa

Papež ve Vatikánu přijal k audienci tureckého prezidenta Erdogana

ČTK / 5. 2. 2018 23:36

Papež ve Vatikánu přijal k audienci tureckého prezidenta Erdogana Papež František dnes ve Vatikánu přijal tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který je první hlavou Turecka na oficiální návštěvě Vatikánu od roku 1959. Setkání trvalo podle turecké agentury Anadolu téměř hodinu, což agentura DPA označila za neobvykle dlouhou audienci. Během Erdoganovy návštěvy dnes v Římě demonstrovaly skupiny Kurdů kvůli turecké intervenci na severu Sýrie. Při střetech s policií nejméně jeden člověk utrpěl zranění a jeden byl zadržen.

Ze světa

Brit, který loni najel do skupiny muslimů, dostal doživotí

ČTK / 4. 2. 2018 20:04

Brit, který loni najel do skupiny muslimů, dostal doživotí Na doživotí poslal v pátek britský soud do vězení Darrena Osbornea, který loni v červnu poblíž londýnské mešity najel dodávkou do skupiny muslimů a jednoho z nich zabil. Za mřížemi musí 48letý muž podle soudkyně, která jeho čin označila za teroristický, strávit přinejmenším 43 let, informoval server The Independent.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 624)