Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Během Křišťálové noci hořely synagogy i v Jablonci nebo  Opavě

Domácí zpravodajství

Během Křišťálové noci hořely synagogy i v Jablonci nebo Opavě

ČTK / 7. 11. 2018 23:12

Vyvrcholením nacisty vedené antisemitské kampaně v předválečném Německu, Rakousku a v pohraničních oblastí Československa, které připadly Německu po podepsání Mnichovské dohod v září 1938, byla takzvaná Křišťálová noc, tedy rozsáhlý pogrom, jenž v noci z 9. na 10. listopadu 1938 postihl Židy prakticky na celém území Říše.

Ze světa

Účastníci konference Evropské křesťanské environmentální sítě v Katowicích jednali o ochraně klimatu

Vlastní zpráva / 5. 11. 2018 11:30

Účastníci konference Evropské křesťanské environmentální sítě v Katowicích jednali o ochraně klimatu V polských Katowicích se na začátku října sešli zástupci ECEN (Evropská křesťanská environmentální síť, www.ecen.org) na své už dvanácté celoevropské konferenci. Jejím zásadním tématem bylo hledání nadějných cest v čase ekologické, zejména klimatické, krize. Jednání se konalo krátce poté, co Mezivládní panel OSN pro klimatickou změnu publikoval varovnou zprávu 

Domácí zpravodajství

Ministr zahraničí Petříček ocenil pomoc Číny českým Židům

ČTK / 5. 11. 2018 11:17

Ministr zahraničí Petříček ocenil pomoc Číny českým Židům Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v neděli v Šanghaji zúčastnil slavnostního odhalení plakety připomínající pomoc Číny českým Židům, kteří prchali před nacismem. V souvislosti s tím ocenil, že Evropa od konce druhé světové války zažívá období míru, demokracie a respektu k lidským právům. Petříček po nástupu do funkce zdůraznil, že v oblasti diplomacie chce obecně klást důraz na lidská práva.

Ze světa

Advokát Asii Bibi utekl z Pákistánu, bál se o život. Bibiová naopak nebude smět opustit zemi

ČTK / 3. 11. 2018 19:52

Advokát Asii Bibi utekl z Pákistánu, bál se o život.  Bibiová naopak nebude smět opustit zemi Právní zástupce křesťanky Asii Bibiové, která byla před osmi lety odsouzena k trestu smrti za urážku islámského proroka Mohameda a nyní zproštěna viny, uprchl z Pákistánu v obavách o svůj život. Saif Mulúk agentuře AFP sdělil, že musel odejít, aby mohl Bibiovou dále zastupovat.

Domácí zpravodajství

Lidé o Dušičkách vzpomínají na zemřelé. Pětina z pohřbů jsou církevní obřady, víc jich je na Moravě

ČTK / 3. 11. 2018 0:22

Lidé o Dušičkách vzpomínají na zemřelé. Pětina z pohřbů jsou církevní obřady, víc jich je na Moravě Lidé si dnes připomněli Památku zesnulých. O svátku lidově nazývaném Dušičky lidé vzpomínají na své blízké, navštěvují hroby zemřelých, pokládají na ně květiny a zapalují svíčky jako symbol života. Přibližně pětina obřadů, jimiž se pozůstalí loučí se zemřelým, jsou dnes církevní pohřby. Většinou se konají v kostele. 

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 572)