Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Propuštění pákistánské křesťanky Asia Bibi bylo pozdrženo

Ze světa

Propuštění pákistánské křesťanky Asia Bibi bylo pozdrženo

ČTK / 2. 11. 2018 22:14

Propuštění křesťanky Asii Bibiové, původně odsouzené v Pákistánu k trestu smrti za rouhačství, bylo podle agentury AP pozdrženo. Ženu po osmi letech zprostil nejvyšší soud tento týden viny, což vyvolalo demonstrace radikálních muslimů po celé zemi. Ti požadují, aby byla žena veřejně oběšena.

Ze světa

Útok na autobus s křesťany v Egyptě má nejméně sedm mrtvých

ČTK / 2. 11. 2018 22:09

Útok na autobus s křesťany v Egyptě má nejméně sedm mrtvých Nejméně sedm mrtvých a 14 zraněných si vyžádal útok na autobus s příslušníky egyptské křesťanské menšiny u koptského kláštera v Egyptě. S odvoláním na arcibiskupa Mínjá o tom informovala agentura Reuters. 

Domácí zpravodajství

Pohraniční česká města si budou připomínat výročí Křišťálové noci. Do Liberce přijede i Babiš

Vlastní zpráva / 1. 11. 2018 11:02

Pohraniční česká města si budou připomínat výročí Křišťálové noci. Do Liberce přijede i Babiš  Na noc z 9. na 10. listopadu letošního roku připadá 80. výročí Křišťálové noci. Noci, které dostala jméno po střepech z rozbitých výloh židovských obchodů a oken synagog. V celém Německu, Rakousku a také v Sudetech, které tehdy již byly připojeny k Říši, došlo k organizovanému útoku na Židy. Tuto událost si lidé připomenou v řadě pohraničních měst.

Domácí zpravodajství

Sněmovna nedokončila debatu o zdanění státních náhrad církvím

ČTK / 31. 10. 2018 10:00

Sněmovna nedokončila debatu o zdanění státních náhrad církvím Sněmovna včera večer nedokončila další debatu o zdanění peněžitých náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích. Klub TOP 09 si vyžádal přestávku do konce jednacího dne. Diskuse o předloze komunistických poslanců by mohla v nynějším druhém čtení pokračovat už ve středu.

Ze světa

Pákistánský soud osvobodil křesťanku odsouzenou k smrti za rouhání

ČTK / 31. 10. 2018 9:53

Pákistánský soud osvobodil křesťanku odsouzenou k smrti za rouhání Pákistánský nejvyšší soud osvobodil křesťanku, která byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti za urážku islámského proroka Mohameda. Soud dnes nařídil propustit na svobodu ženu, která je matkou čtyř dětí. Rozhodnutí by mohlo vyvolat masivní pouliční protesty tvrdých zastánců islámu.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 572)