Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rozpočtový výbor Sněmovny podpořil návrh na zdanění náhrad církvím

Domácí zpravodajství

Rozpočtový výbor Sněmovny podpořil návrh na zdanění náhrad církvím

ČTK / 7. 6. 2018 10:40

Sněmovní rozpočtový výbor ve středu doporučil Sněmovně, aby bez připomínek schválila návrh poslanců KSČM na zdanění peněžních náhrad, které církve dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Rozpočtový výbor je pro tento návrh výborem garančním. Projednává ho i ústavně právní výbor, který zatím doporučení nevydal. S návrhem souhlasí i premiér Andrej Babiš (ANO). KSČM již dříve tento návrh označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD.

Domácí zpravodajství

Lidovci odmítají zdanění církevních restitucí

ČTK / 6. 6. 2018 7:58

Lidovci odmítají zdanění církevních restitucí Lidovci odmítají návrh na zdanění finančních náhrad za majetek, který církve nedostaly v restitucích. Návrh zákona, který předložila KSČM a který podpořily ANO, SPD a ČSSD, je nelogický a pravděpodobně ho zruší Ústavní soud, řekl včera novinářům předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Domácí zpravodajství

Babiš souhlasí se zdaněním církevních restitucí, které žádá KSČM

ČTK / 4. 6. 2018 11:10

Babiš souhlasí se zdaněním církevních restitucí, které žádá KSČM Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) souhlasí se zdaněním náhrad za majetek, které církve nedostaly v restitucích. KSČM to označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD. Dnes to řekl na tiskové konferenci na ministerstvu dopravy. Podle něj je postoj ANO v této věci dlouhodobý a zdanění církevních restitucí není nové téma.

Domácí zpravodajství

Zdaněním církevních restitucí podmiňují komunisté toleranci vlády, Babiš souhlasí. Bude demonstrace

ČT24.cz, red. / 3. 6. 2018 15:31

Zdaněním církevních restitucí podmiňují komunisté toleranci vlády, Babiš souhlasí. Bude demonstrace Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) jedná s KSČM o „tolerančním patentu“, který jeho příštímu plánovanému kabinetu s ČSSD zajistí důvěru. Podle předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika je nyní hlavní prioritou zdanění náhrad za církevní restituce, bez níž partaj vládu tolerovat nebude. KSČM také žádá posty ve státní správě a státních podnicích, aby mohla vládu kontrolovat, vysvětlil v Otázkách Václava Moravce.

Domácí zpravodajství

Synod Slezské evangelické církve podpořil čínské křesťany a zvolil část nového vedení

SCEAV / 2. 6. 2018 23:29

Synod Slezské evangelické církve podpořil čínské křesťany a zvolil část nového vedení V polovině května se konalo druhé zasedání XXXII. řádného synodu Slezské církve evangelické a. v. v Diakonickém a vzdělávacím centru Vladislava Santariuse v Českém Těšíně. Synodu se zúčastnili delegáti všech sborů církve, členové Církevní rady a hosté. Motto synodu znělo „Mládež SCEAV ve světě, nikoliv ze světa.“

Článek měsíce

Uzavření kostelů jako šance – k hledání autentické spirituality

Michal Černý / 16. 3. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
93%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
6%
 
(Počet hlasů celkem: 272)