Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Soud zatím nezačal projednávat žaloby křesťanů z Číny kvůli azylu

Domácí zpravodajství

Soud zatím nezačal projednávat žaloby křesťanů z Číny kvůli azylu

ČTK / 14. 10. 2018 22:39

Žaloby 70 čínských křesťanek a křesťanů na ministerstvo vnitra kvůli zamítnutí jejich žádosti o azyl soudy zatím nezačaly projednávat. První plánované líčení se odročilo. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci Ekumenické rady církví ČR, která přijetí křesťanských uprchlíků z Číny podporuje.

Ze světa

Papež František přijal rezignaci washingtonského arcibiskupa Wuerla

ČTK / 13. 10. 2018 18:36

Papež František přijal rezignaci washingtonského arcibiskupa Wuerla Papež František v pátek přijal rezignaci kardinála Donalda Wuerla z pozice washingtonského arcibiskupa. Sedmasedmdesátiletý Wuerl čelil kritice poté, co letos vyšla zpráva komise velké poroty ve státě Pensylvánie, ve které byl kritizován za způsob řešení případů sexuálního zneužívání kněžími během svého působení v Pittsburghu.

Domácí zpravodajství

Výstava ukazuje století vztahu katolíků a českého státu

ČTK / 13. 10. 2018 18:01

Výstava ukazuje století vztahu katolíků a českého státu Století vztahu katolické církve a Československa připomíná výstava, která je až do 18. října k vidění ve františkánském klášteře při kostele Panny Marie Sněžné v centru Prahy. Výstava odkrývá pět klíčových období posledních 100 let.

Ze světa

Konstantinopol dává ukrajinské církvi nezávislost na Moskvě

ČTK / 11. 10. 2018 22:38

Konstantinopol dává ukrajinské církvi nezávislost na Moskvě Konstantinopolský patriarchát pravoslavné církve dnes zrušil třísetletou podřízenost kyjevských prelátů vůči Moskvě a také sejmul klatbu, kterou moskevský patriarchát vyhlásil na ukrajinskou církev a její představitele. Ti toto rozhodnutí chápou jako krok k nezávislosti na Moskvě, kterou má završit sloučení tří pravoslavných církví, dosud působících v zemi. Ukrajinský prezident Petro Porošenko již církevní nezávislost uvítal. Ruská církev zareagovala rozhořčeně.

Ze světa

Papež František kritizoval ztrátu hodnoty lidského života

ČTK/Ravat / 11. 10. 2018 20:58

Papež František kritizoval ztrátu hodnoty lidského života Papež František během včeřejší generální audience na Svatopetrském náměstí přirovnal dobrovolný potrat k nájemné vraždě a kritizoval také jiné formy pohrdání životem. Učinil tak při kázání na téma pátého přikázání („Nezabiješ“).

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 532)