Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kostel moravského architekta patří mezi nejlepší světové novostavby roku 2017

Domácí zpravodajství

Kostel moravského architekta patří mezi nejlepší světové novostavby roku 2017

Vlastní zpráva / 31. 12. 2017 16:46

Stavba kostela v Sazovicích na Zlínsku, od moravského architekta Marka Jana Štěpána z Atelieru Štěpán, skončila v TOP 10 výběrů renomovaného časopisu AZURE. „Chtěl jsem stavbu co nejvíce odhmotnit. Když se na ni podíváte, aby byla jako něco lehkého, abstraktního, jasného a přirozeného. Aby vypadala spíše jako z papíru, než z cihel", popisuje architekt své dílo.

Ze světa

V Mosulu se sloužila vánoční bohoslužba, poprvé po tříletém ovládání města džihádisty

La Croix, AFP, red. / 30. 12. 2017 11:11

V Mosulu se sloužila vánoční bohoslužba, poprvé po tříletém ovládání města džihádisty Na Štědrý den se kostel sv. Pavla v Mosulu poprvé od roku 2013 opět rozezněl koledami. Na Vánoce o rok později již město až do července letošního roku ovládal Daesh (Islamský stát). Uprostřed svíček, vánočních stromků a prostěradel zakrývajících okna, která jsou poničena po bojích a explozích, se sešli muslimové i křesťané, místní autority i vedoucí vojenských zařízení.

Ze světa

Útoky na křesťany u Káhiry si vyžádaly až deset mrtvých

ČTK, red. / 29. 12. 2017 17:36

Útoky na křesťany u Káhiry si vyžádaly až deset mrtvých Až deset lidí dnes zemřelo při dvou útocích na koptské křesťany v Káhiře. Dosud neidentifikovaný muž střílel u křesťanského obchodu a později před kostelem, kde zabil věřící i policistu. K masakru se zatím nikdo nepřihlásil, ale egyptská média již spekulují, že ho mají na svědomí islamisté.

Ze světa

V Litvě našli jednu největších sbírek dokumentů ze židovské historie

ČTK/AFP / 29. 12. 2017 12:31

V Litvě našli jednu největších sbírek dokumentů ze židovské historie Po celá desetiletí skrývala zpovědnice jednoho kostela ve Vilniusu své tajemství: dokumenty načrtávající bohaté panorama židovského života ve východní Evropě před holokaustem i po něm.

Ze světa

Před rokem vyrazili poutníci z Berlína do Aleppa. Dorazili až k syrské hranici. Drama v Sýrii trvá

Vlastní zpráva / 27. 12. 2017 11:05

Před rokem vyrazili poutníci z Berlína do Aleppa. Dorazili až k syrské hranici. Drama v Sýrii trvá Přesně před rokem vyrazilo na druhý svátek vánoční z Berlína několik stovek poutníků na dlouhou cestu do syrského Aleppa. Magazín Christnet, zřejmě jako jediné české medium, informoval o Pochodu pro Aleppo od jeho startu až do konce na syrské hranici. Cílem a smyslem mírového pochodu bylo inspirovat mezinárodní společenství k tomu, aby zabránilo vyvražďování civilního obyvatelstva v Sýrii; soustředit pozornost na dění v Sýrii a vytvořit tlak na ty, kteří mají moc rozhodovat o záchraně životů v místech konfliktu.

Článek měsíce

Jak může katolická církev a LGBT komunita vstoupit do vztahu respektu, soucítění a citlivosti?

JIří Pešek / 9. 8. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 527)