Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ikonopisecký seminář bude otevřený všem zájemcům. Organizátoři ale odmítají ekumenismus

Domácí zpravodajství

Ikonopisecký seminář bude otevřený všem zájemcům. Organizátoři ale odmítají ekumenismus

Vlastní zpráva / 19. 11. 2017 21:14

Orthodoxia Christiana ve spolupráci s ikonopiseckou dílnou „E.E.E.“ (se sídlem v Řecku, v městečku Fili poblíž Athén) pořádá třídenní „vánoční“ seminář ikonopisectví. Seminář je otevřen všem zájemcům o pravoslavné ikonopisectví - jak těm, kteří dosud s ikonami žádné zkušenosti nemají, tak těm, kteří mají vážný zájem o prohloubení svých znalostí a dovedností v této z generace na generaci předávané tradici byzantského umění.

Ze světa

Papež sloužil bohoslužbu pro tisíce chudých lidí a pomáhal servírovat oběd

ČTK, AED / 19. 11. 2017 19:04

Papež sloužil bohoslužbu pro tisíce chudých lidí a pomáhal servírovat oběd Papež František dnes ve svatopetrském chrámu sloužil bohoslužbu pro tisíce lidí bez majetku, práce i domova, v rámci prvního katolického světového dne chudých. Papež při této příležitosti burcoval 1,2 miliardy katolíků po celém světě do boje proti lhostejnosti, které nejchudší čelí. Pomoc potřebným představuje podle něj propustku do ráje.

Ze světa

Polský "disidentský" kněz má znovu zákaz vyjadřovat se v médiích

ČTK / 19. 11. 2017 18:42

Polský Polský duchovní a novinář Adam Boniecki, který dlouhá léta řídil polské vydání vatikánského listu l'Osservatore Romano, než se stal šéfredaktorem prestižního katolického časopisu Tygodnik Powszechny, má opět zakázáno vyjadřovat se v médiích. Stalo se tak poté, co řečnil na pohřbu Poláka, který se minulý měsíc upálil ve Varšavě na protest proti nynější konzervativní vládě, napsal opoziční list Gazeta Wyborcza.

Domácí zpravodajství

Cenu Paměti národa dostal i katolický kněz František Lízna

Vlastní zpráva / 18. 11. 2017 13:26

Cenu Paměti národa dostal i katolický kněz František Lízna Političtí vězni 50. let František Suchý, Mária Matejčíková a František Lízna a vězeň koncentračního tábora a partyzán Otto Šimko. Čtyři lidé, kteří se dokázali vzepřít totalitní moci, převzali 17. listopadu Ceny Paměti národa. Mezi oceněnými je i katolický kněz František Lízna, který patří k lidem, s nimiž komunistický režim neměl slitování.

Domácí zpravodajství

Prezident Zeman: O zdanění restitucí by se mělo diskutovat. Podle předsedy Senátu nikoliv

ČTK, red. / 16. 11. 2017 22:39

Prezident Zeman: O zdanění restitucí by se mělo diskutovat. Podle předsedy Senátu nikoliv O zdanění restitucí majetku odebraného za komunismu by se mělo vážně diskutovat. Uvedl to dnes prezident Miloše Zeman v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedávno řekl, že chce zdanit peněžitou část církevních restitucí, což je podmínka komunistů pro podporu vlády ANO.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1362)