Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež při půlnoční bohoslužbě i poselství Městu a světu vyzýval k dialogu a odsoudil bídu migrantů

Ze světa

Papež při půlnoční bohoslužbě i poselství Městu a světu vyzýval k dialogu a odsoudil bídu migrantů

ČTK / 25. 12. 2017 13:48

Papež František dnes v tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) vyzval k obnově dialogu, který by ukončil izraelsko-palestinský konflikt a vyústil v mírové soužití dvou států. V noci při půlnoční bohoslužbě pak pronesl tradičním vánoční poselství. Odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Připomněl, že i Marie a Josef - byli rovněž uprchlíky.

Domácí zpravodajství

Kněžské bratrstvo sv. Pia X. se stalo registrovanou církví a náboženskou společností

Vlastní zpráva / 23. 12. 2017 22:15

Kněžské bratrstvo sv. Pia X. se stalo registrovanou církví a náboženskou společností Ministerstvo kultury vyhovělo žádosti, kterou společenství tradicionalistů podalo 2. listopadu 2016, bratrstvo se tak stalo 39. registrovanou církví a náboženskou společností v České republice, informuje o tom časopis Dingir.

Domácí zpravodajství

V desítkách pražských kostelů odslouží na Štědrý den půlnoční. Zazní i Rybovka

ČTK, red. / 23. 12. 2017 18:38

V desítkách pražských kostelů odslouží na Štědrý den půlnoční. Zazní i Rybovka V pěti desítkách pražských římskokatolických  kostelů ale i chrámů dalších církvi  (například ve starokatolické katedrále na Petříně) odslouží na Štědrý den půlnoční bohoslužby. V dalších mohou lidé navštívit štědrovečerní bohoslužbu v dřívějším čase. Někde bude bohoslužba  spojena se zpěvem vánočních koled, jinde bude sloužena v cizím jazyce. V několika kostelech na půlnoční zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Ze světa

Na vánoční oslavy v Betlémě padá stín Trumpova rozhodnutí, tvrdí Palestinci

ČTK / 23. 12. 2017 18:24

Na vánoční oslavy v Betlémě padá stín Trumpova rozhodnutí, tvrdí Palestinci Palestinský Betlém se připravuje na vánoční oslavy. Konat se budou v neděli a v pondělí, v bazilice Narození Páně bude půlnoční liturgie. Před Vánocemi bývá Betlém zaplaven místními křesťany a zahraničními turisty, letos podle agentury AFP oslavy poznamená rozhodnutí USA uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Mnozí Palestinci tvrdí, že jim tím americký prezident Donald Trump zkazil Vánoce.

Domácí zpravodajství

Rada pro reklamu označila kampaň s „Twistem Splatitelem“ za urážlivou

Vlastní zpráva / 22. 12. 2017 22:48

Rada pro reklamu označila kampaň s „Twistem Splatitelem“ za urážlivou

Arbitrážní komise Rady pro reklamu v pondělí vydala rozhodnutí, podle kterého je kampaň startupu Twisto, v níž vystupuje fiktivní postava pojmenovaná Twistus Spasitel, v rozporu s etickým kodexem reklamy. Diváci TV Prima, kde se měly spoty po Novém roce objevit, je s největší pravděpodobností neuvidí. Na doporučení rady totiž televize kampaň nespustí.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
38%
 
Částečně
6%
 
Ne
55%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 559)