Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Sněmovna podpořila v prvním čtení návrh na zdanění peněžitých náhrad církvím

Domácí zpravodajství

Sněmovna podpořila v prvním čtení návrh na zdanění peněžitých náhrad církvím

ČTK / 28. 2. 2018 12:11

Stát možná bude zdaňovat peněžité náhrady, které posílá každoročně církvím za majetek nevydaný v restitucích. Sněmovna předlohu KSČM v dnešním úvodním kole navzdory odporu ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podpořila. Kritici tvrdí, že by se danila náhrada za ukradený majetek a že návrh je protiústavní. Předlohu nyní projedná rozpočtový a ústavně-právní výbor.

Domácí zpravodajství

V kauze šíření islámské knihy padl druhý zprošťující verdikt

ČTK / 28. 2. 2018 10:46

V kauze šíření islámské knihy padl druhý zprošťující verdikt Soud dnes podruhé zprostil obžaloby bývalého předsedu pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku kvůli šíření radikální islámské knihy. Neprokázalo se, že by tím podporoval hnutí směřující k potlačení práv a svobod.

Ze světa

S pomocí církve dorazilo do Itálie humanitárním koridorem 114 běženců z Afriky

ČTK,red / 28. 2. 2018 9:25

S pomocí církve dorazilo do Itálie humanitárním koridorem 114 běženců z Afriky Na římském letišti Fiumicino včera přistálo letadlo se 114 běženci z Afriky, kteří přicestovali prostřednictvím humanitárního koridoru. Ten po dohodě s vládou zorganizovala italská biskupská konference a katolická komunita Sant' Egidio, napsala agentura ANSA.

Ze světa

Před pěti lety skončil v papežském úřadě Benedikt XVI.

ČTK / 27. 2. 2018 15:10

Před pěti lety skončil v papežském úřadě Benedikt XVI. Prvním papežem po více než sedmi staletích, který o své vůli odešel z čela katolické církve, se stal Benedikt XVI., který opustil úřad 28. února 2013.

Ze světa

Chrám Božího hrobu se zavřel na protest proti daňové politice Izraele. (Znovu otevřeno)

ČTK, red. / 25. 2. 2018 18:55

Chrám Božího hrobu se zavřel na protest proti daňové politice Izraele. (Znovu otevřeno) Zástupci křesťanských církví v Jeruzalémě dnes ohlásili časově neomezené uzavření Chrámu Božího hrobu, který patří k nejposvátnějším místům křesťanství a je turistickým magnetem. Představitelé řecké ortodoxní, arménské a římskokatolické církve v ostře formulovaném společném prohlášení krok zdůvodnili protestem proti nové izraelské daňové politice a proti návrhu zákona, který má omezit prodej církevních pozemků v Jeruzalémě. Podle náboženských představitelů je nová izraelská legislativa pokusem oslabit křesťanskou přítomnost v oblasti.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)