Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Na konferenci o politickém (ne)klidu v Evropě vystoupil Halík nebo bývalý předseda německého sněmu

Domácí zpravodajství

Na konferenci o politickém (ne)klidu v Evropě vystoupil Halík nebo bývalý předseda německého sněmu

Vlastní zpráva / 14. 2. 2018 15:19

V Praze se ve dnech 9.-11.2. konala konference Sdružení Ackermann-Gemeinde. S úvodní přednáškou Politický (ne)klid v současné Evropě – máme být (ne)klidní? vystoupil prof. Norbert Lammert, bývalý předseda spolkového sněmu a předseda Konrad-Adenauer-Stiftung. Nedělní téma určovala přednáška Křesťané dnes: naše angažmá pro klidnou Evropu Prof. Tomáše Halíka.

Domácí zpravodajství

Postní dobu zahájí v Praze u Salvátora tradiční Popelec umělců

Vlastní zpráva / 14. 2. 2018 9:45

Postní dobu zahájí v Praze u Salvátora tradiční Popelec umělců  Akademická farnost Praha společně s Centrem teologie a umění při KTF UK pořádá dnes tradiční Popelec umělců. Popelec umělců“ – setkání, které se poprvé uskutečnilo v r. 1996 ve studentském kostele Nejsvětějšího Salvátora a v divadle Na zábradlí, navazuje na západoevropskou tradici vzniklou před devadesáti lety v Paříži při bohoslužbách za umělce padlé během 1. světové války.

Domácí zpravodajství

Skupina křesťanů vyzvala papeže k neprodloužení Dukova mandátu. Ozývají se i hlasy na jeho podporu

ČTK, red. / 14. 2. 2018 9:15

Skupina křesťanů vyzvala papeže k neprodloužení Dukova mandátu. Ozývají se i hlasy na jeho podporu Před pražským Arcibiskupským palácem dnes dopoledne skupina křesťanů zveřejnila svůj dopis papeži Františkovi, ve kterém ho žádají, aby neprodlužoval mandát pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi a jmenoval nového arcibiskupa. Řada katolíků s touto formou protestu ale nesouhlasí

Domácí zpravodajství

Karlín Group bude s biskupstvím stavět na pražském Karlíně

ČTK / 14. 2. 2018 9:00

Karlín Group bude s biskupstvím stavět na pražském Karlíně Developerská společnost Karlín Group a královéhradecké biskupství chtějí postavit v pražském Karlíně multifunkční budovu. Královéhradecký biskup Jan Vokál odůvodnil investici do projektu i tím, že partnerem je společnost, která rozvíjí území Karlína a dává mu novou, přívětivou tvář. "Jsme dlouhodobým investorem, který klade velký důraz na etický charakter investic," doplnil Vokál. Důvodem investice je i to, aby církev mohla z výnosů platit svoji činnost a nebyla v budoucnu závislá na státu.

Ze světa

Anglikáni schválili sjednocení s metodisty

Křesťan dnes / 12. 2. 2018 23:41

Anglikáni schválili sjednocení s metodisty V Londýnském Westminsteru se v těchto dnech koná generální synoda anglikánské církve (Church of England, CoE). Jedním z hlavních témat letošního setkání tohoto nejvyššího orgánu CoE je diskuse o znovusjednocení s církví metodistickou. Většina účastníků synody se vyslovila pro toto sjednocení.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)