Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická teologická fakulta v Praze má prvního laického děkana profesora Novotného

Domácí zpravodajství

Katolická teologická fakulta v Praze má prvního laického děkana profesora Novotného

Apha, red. / 12. 2. 2018 23:28

1. února se ujal funkce děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D. Slavnostní inaugurace proběhla 31. ledna v rámci bohoslužby v chrámu Panny Marie před Týnem. Prof. Novotný je první děkan Katolické teologické fakulty od založení univerzity v r. 1347–1348, který není knězem.

Domácí zpravodajství

Lidé okolo prezidenta využívali lží a manipulací, píší v prohlášení duchovní husitské církve

Proglas.cz, red. / 12. 2. 2018 12:54

Lidé okolo prezidenta využívali lží a manipulací, píší v prohlášení duchovní husitské církve Několik desítek farářů a kazatelů brněnské diecéze Církve československé husitské připojilo svůj podpis pod prohlášení, které komentuje současnou situaci v české společnosti po parlamentních a prezidentských volbách. V prohlášení, ke kterému se stále mohou připojovat další zájemci, stojí mimo jiné konstatování, že při prezidentské kampani lidé okolo současné hlavy státu využívali vědomých lží a manipulací, které rozdmýchávaly ve společnosti zejména strach z imigrantů.

Domácí zpravodajství

Biskup Holub se zranil na lyžích, ve Varech mu proto vypomáhal Radkovský

Vlastní zpráva / 11. 2. 2018 23:56

Biskup Holub se zranil na lyžích, ve Varech mu proto vypomáhal Radkovský V neděli 11. února v kostele Povýšení Svatého Kříže v Karlových Varech -Rybářích se konala společná mše karlovarských farností s plzeňským biskupem Tomášem Holubem a emeritním biskupem Františkem Radkovským. Radkovský biskupa Holuba doprovázel z důvodu  jeho úrazu natrženého lýtkového svalu. K tomuto poranění Tomáš Holub přišel při lyžování. 

Ze světa

Dnes je světový den nemocných a výročí zjevení v Lurdech

ČTK / 11. 2. 2018 12:59

Dnes je světový den nemocných a výročí zjevení v Lurdech Ve světě jsou známy stovky poutních míst, o nichž se tvrdí, že se tam přihodilo něco nadpřirozeného. Okolo 70 procent z nich je pak zasvěceno Panně Marii. Jedno z nejznámějších zjevení se údajně odehrálo před 160 lety v jihofrancouzských Lurdách, kde se 11. února 1858 měla Panna Maria poprvé zjevit místní chudé dívce Bernadettě Soubirousové. Od roku 1862 církev toto zjevení uznává jako pravé. Vizionářka byla později prohlášena za svatou. Tento den se také slaví jako Světový den nemocných.

Ze světa

Tvář antisemitismu v Německu se podle odborníků mění

ČTK, red. / 10. 2. 2018 18:10

Tvář antisemitismu v Německu se podle odborníků mění Antisemitismus v Německu se podle odborníků v posledních letech mění. Stává se osobnějším, hlasitějším a jeho původci jsou častěji také lidé, kteří nepatří mezi pravicové radikály. I proto místní politici hledají cesty, jak nové tváři antisemitismu čelit. Nedávný návrh zavést povinné návštěvy v bývalých koncentračních táborech ale vedoucí těchto institucí většinově odmítají. Čelit antisemitismu je podle nich třeba jinak.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)