Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolíci i další církve v Česku odmítají Istanbulskou úmluvu

Domácí zpravodajství

Katolíci i další církve v Česku odmítají Istanbulskou úmluvu

ČTK, red. / 26. 6. 2018 7:05

Představitelé několika církví působících v Česku včetně církve římskokatolické odmítají přijetí Istanbulské úmluvy, která má potírat násilí na ženách. Jsou přesvědčeni o tom, že úmluva není pro členy Evropské unie potřebná ani přínosná, neboť všechny státy EU již nyní považují v ní zdůrazněné dodržování lidských práv a svobod za základní charakteristiku svého státu

Domácí zpravodajství

Jihomoravský kraj dá divadelnímu festivalu milion, nepodpoří hru Naše násilí

ČTK / 21. 6. 2018 18:42

Jihomoravský kraj dá divadelnímu festivalu milion, nepodpoří hru Naše násilí Jihomoravský kraj dá milion korun na uplynulý festival Divadelní svět Brno, peníze ale podle zastupitelů nelze použít na dvě kontroverzní hry - Naše násilí a vaše násilí a Prokletí. Dnešní hlasování zastupitelů předcházela bouřlivá debata. Zejména uvedení hry Naše násilí a vaše násilí provázely při květnovém festivalu spory.

Ze světa

Papež navštíví Světovou radu církví v Ženevě. Ekumenická rada slaví 70 let existence

ERC / 21. 6. 2018 9:25

Papež navštíví Světovou radu církví v Ženevě. Ekumenická rada slaví 70 let existence Papež František navštíví 21. června ústředí Světové rady církví v Ženevě a setká se se členy jejího Ústředního výboru. Děje se tak u příležitosti oslav 70 let existence této celosvětové ekumenické organizace. Světová rada církví vznikla v roce 1948 a jejími zakládajícími členy bylo 147 církví napříč světem, více než 200 církví se připojilo od té doby. To z ní dělá v současnosti největší ekumenickou organizaci na světě.

Ze světa

Populismus není odpovědí na problémy s migrací, kritizoval papež oddělování dětí od rodičů

ČTK, Vatican news / 20. 6. 2018 23:41

Populismus není odpovědí na problémy s migrací, kritizoval papež oddělování dětí od rodičů Papež František kritizoval protiimigrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, která vede na hranici s Mexikem k oddělování dětí od rodičů. V rozhovoru, který dnes zveřejnila agentura Reuters, zdůraznil, že populismus není odpovědí na světové problémy kolem přistěhovalectví.

Domácí zpravodajství

Duchovní služba v armádě vznikla před 20 lety, výročí připomíná výstava

ČTK / 19. 6. 2018 17:41

Duchovní služba v armádě vznikla před 20 lety, výročí připomíná výstava Výročí 20 let od obnovení duchovní služby v české armády připomíná panelová výstava před generálním štábem na Vítězném náměstí v Praze. V novodobé historii prošlo českou armádou 50 vojenských kaplanů z různých církví. Duchovní služba byla do české armády znovu zavedena v roce 1998.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 541)