Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tomáš Halík přednášel na plenárním zasedání Německé biskupské konference

Ze světa

Tomáš Halík přednášel na plenárním zasedání Německé biskupské konference

red / 23. 2. 2018 10:25

Německá biskupská konference pozvala Tomáše Halíka jako řečníka na svém letošním plenárním zasedání v Ingolstadtu. V rámci plenárního zasedání se konal studijní den biskupů, který byl letos věnován předpokladům dialogu s církvemi v postkomunistickém světě a porozumění aktuálnímu dění v tomto regionu.

Domácí zpravodajství

Na Týnském chrámu je znovu kalich jako gesto smíření katolíků a evangelíků

ČTK/red / 21. 2. 2018 17:24

Na Týnském chrámu je znovu kalich jako gesto smíření katolíků a evangelíků Průčelí Týnského chrámu na Staroměstském náměstí v Praze ozdobil pozlacený kalich s hostií. Instalovala ho tam Římskokatolická farnost Matky Boží, aby připomínal, že tento kostel býval od počátku 15. století do roku 1621 předním kostelem strany podobojí. Kalich s hostií byl na průčelí umístěn na základě usnesení České biskupské konference jako gesto ekumenického smíření.

Ze světa

Zemřel známý baptistický kazatel Billy Graham, duchovní rádce 12 amerických prezidentů

ČTK/red / 21. 2. 2018 17:06

Zemřel známý baptistický kazatel Billy Graham, duchovní rádce 12 amerických prezidentů  Ve věku 99 let dnes zemřel známý americký baptistický kazatel Billy Graham, který působil jako duchovní poradce prezidentů Spojených států. O Grahamově skonu informoval jeho mluvčí Jeremy Blume. Kazatel zemřel ráno místního času (odpoledne SEČ) ve svém domě v Montreatu v Severní Karolíně.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo vnitra zamítlo většinu žádostí čínských křesťanů o azyl

ČTK/Respekt / 21. 2. 2018 15:13

Ministerstvo vnitra zamítlo většinu žádostí čínských křesťanů o azyl Ministerstvo vnitra si ve středu pozvalo skupinu více než čtyřiceti žadatelů a ústně jim tlumočilo verdikt. Žádost o azyl podle informací Respektu dostalo osm z nich, ostatním ji zamítlo.  Vnitro je považuje za bezpečnostní riziko: panuje obava, že jde o cílenou migraci a že budou komunikovat s cizími bezpečnostními složkami.

Ze světa

Nigerijský biskup Okpaleke abdikoval. Diecéze ho nepřijala kvůli odlišné etnické příslušnosti

radVat / 21. 2. 2018 10:29

Nigerijský biskup Okpaleke abdikoval. Diecéze ho nepřijala kvůli odlišné etnické příslušnosti Papež František přijal abdikaci na úřad biskupa nigerijské diecéze Ahiara. Mons. Peter Ebeke Okpaleke. Tak vyřešil situaci vzniklou těsně po jeho jmenováním před šesti roky, kdy prakticky veškerý klérus, mužské i ženské řehole jeho jmenování nepřijaly a bojkotovaly jeho pastýřskou službu. Důvodem byla skutečnost, že biskup Okpaleke nepochází z většinového etnika Mbaise

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Diakonie
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)