Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež Pavel VI. má být letos prohlášen za svatého

Ze světa

Papež Pavel VI. má být letos prohlášen za svatého

ČTK,red / 21. 2. 2018 10:00

Bývalý papež Pavel VI., který v roce 1968 odsoudil vstup vojsk Varšavské smlouvy do Československa, bude v letošním roce prohlášen za svatého. Rozhodl o tom současný papež František. Pavel VI., který stál v čele římskokatolické církve v letech 1963 až 1978, se zasloužil o její větší otevírání světu v pokoncilní době, například iniciováním dialogu se světskou společností či jinými církvemi.

Domácí zpravodajství

„Ateista“ Vopěnka napsal Biblické příběhy pro nevěřící děti

ČTK / 21. 2. 2018 9:56

„Ateista“ Vopěnka napsal Biblické příběhy pro nevěřící děti Martin Vopěnka, který se sám označuje za „nevěřícího“ autora, napsal knihu Biblické příběhy pro nevěřící děti, kterou chce zejména mládeži připomenout kořeny evropské civilizace. Publikace s moderními popartovými ilustracemi Jiřího Votruby vyjde 15. března spolu s dalšími čtrnácti novinkami v rámci Velkého knižního čtvrtku.

Ze světa

Polská církev chce znemožnit mladým pití alkoholu

Vlastní zpráva / 21. 2. 2018 9:50

Polská církev chce znemožnit mladým pití alkoholu Polská katolická církev přišla s plánem, který má omezit dostupnost alkoholu pro mladé lidi, kteří podle duchovních příliš často podléhají svodům lihových nápojů. Biskupové navrhují, aby byl alkohol dostupný místo od 18 až od 21 let a prodával se na méně místech než v současnosti. Informují o tom polská média.

Domácí zpravodajství

Evangelíci postaví školu společně s městskou částí Praha 7

e-cirkev.cz / 20. 2. 2018 0:20

Evangelíci postaví školu společně s městskou částí Praha 7 Praha 7 nabídla zřizovateli základní školy Evangelické akademie – Bratrské školy v Praze Holešovicích Českobratrské církve evangelické – možnost postavit budovu se zázemím na velmi lukrativním pozemku nedaleko místa, kde již dlouho škola působí v pronajaté budově vlastněné městskou částí. Začátek společné cesty stvrdili svými podpisy synodní senior  ČCE Daniel Ženatý a synodní kurátor Vladimír Zikmund se starostou Městské části Praha 7 Janem Čižinským.

Ze světa

Papež obnovil činnost komise o zneužívání dětí

ČTK/red / 19. 2. 2018 14:22

Papež obnovil činnost komise o zneužívání dětí Papež František obnovil činnost komise zaměřené proti zneužívání nezletilých v katolické církvi, jejíž tříletý mandát vypršel loni v prosinci. V čele komise opět stane bostonský kardinál Sean O'Malley.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)