Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Holub: Mezi katolíky se šíří lživá diskreditace, že Jiří Drahoš je zednář

Domácí zpravodajství

Holub: Mezi katolíky se šíří lživá diskreditace, že Jiří Drahoš je zednář

Vlastní zpráva / 14. 1. 2018 22:16

Plzeňský biskup Tomáš Holub na svém twitterovém účtu upozornil, že se mezi věřícími se šíří lživá informace o prezidentském kandidátovi Jiřím Drahošovi, podle které by měl být spojován s zednářstvím.

Domácí zpravodajství

Převor břevnovského kláštera byl uveden do arciopatského úřadu

ČTK, red. / 14. 1. 2018 12:30

Převor břevnovského kláštera byl uveden do arciopatského úřadu Převor pražského břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek byl dnes uveden do arciopatského úřadu. Bohuslužbám při této příležitosti v bazilice svaté Markéty předsedal pražský arcibiskup Dominik Duka. Arciopatstvím je břevnovský klášter od roku 1993, kdy ho vedl opat Anastáz Opasek.

Domácí zpravodajství

Biskupové vyzývají k hlasování v druhém kole voleb, podle Halíka padl Zemanův mýtus

ČTK / 13. 1. 2018 21:03

Biskupové vyzývají k hlasování v druhém kole voleb, podle Halíka padl Zemanův mýtus Relativně vysokou volební účast a vygenerování několika talentovaných kandidátů ocenil na prvním kole prezidentské volby generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Je rád, že pozice dosavadního prezidenta Miloše Zemana se ukázala být ne tak silná, jak by se zdálo. To podle něj umožní v druhém kole vyrovnanější souboj s možností prezentovat nějaký pozitivní program. ČBK vyzývá, aby lidé přišli i do druhého kola hlasovat. Podle kněze a teologa Tomáše Halíka, který je známý svým negativním postojem k současné hlavě státu, „padl mýtus neporazitelného Zemana“.

Ze světa

Komunistické úřady v severní Číně zbořily další křesťanský kostel

ČTK / 11. 1. 2018 22:20

Komunistické úřady v severní Číně zbořily další křesťanský kostel V severní Číně nechaly úřady tento týden strhnout známý obří evangelický kostel, který byl dlouhodobě trnem v oku vládě a stal se již v minulosti terčem razií. Podle britského deníku The Guardian vyvolala likvidace kostela obavy ze zesílení protikřesťanské kampaně v zemi v době, kdy se vládnoucí komunistická strana chystá uvést v platnost nové náboženské zákony.

Domácí zpravodajství

Duka: Zdanění náhrad církvím není z právního hlediska možné

ČTK / 11. 1. 2018 22:15

Duka: Zdanění náhrad církvím není z právního hlediska možné Zdanění finančních náhrad církvím za nevydaný majetek v restitucích není z právního hlediska možné. Novinářům to dnes řekl kardinál Dominik Duka. Poukázal na smlouvy mezi státem a církvemi související s restitučním zákonem.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 764)