Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Církevní restituce je třeba korigovat, podpořila vláda návrh KSČM

Domácí zpravodajství

Církevní restituce je třeba korigovat, podpořila vláda návrh KSČM

ČTK / 10. 1. 2018 9:48

Domácí zpravodajství

Vzniklo fórum pro diskuzi mládeže s biskupy

Vlastní zpráva / 9. 1. 2018 22:37

Vzniklo fórum pro diskuzi mládeže s biskupy Mladí křesťané mají nově další příležitost, jak navázat kontakt s biskupy. Internetový portál Signály.cz, totiž zřídil na této adrese speciální fórum, které umožňuje oslovit s jakýmkoliv tématem Generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla. Ten dotazy buď zodpoví sám, anebo je předá konkrétnímu biskupovi. Mezi členy společenství je také kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

V ulicích Plzně koledoval biskup, primátor a hejtman

ČTK / 8. 1. 2018 23:23

V ulicích Plzně koledoval biskup, primátor a hejtman Netradiční tříkráloví koledníci vyrazili dnes dopoledne do plzeňských ulic, úřadů i bank v centru města. Kostýmy tří mudrců z Východu a kasičky pro tradiční sbírku charity si vzal plzeňský biskup Tomáš Holub, hejtman Josef Bernard (ČSSD) a primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Nejvyšší představitelé církve a místních samospráv se v Plzni poprvé při koledě sešli loni. Plzeňská diecéze, zahrnující Plzeňský a Karlovarský kraj, je jediná, kde se taková sestava koledníků schází. Biskup podnikl ještě podobnou pochůzku v Karlových Varech s primátorem a hejtmankou.

Ze světa

Pravoslavný svět oslavil Vánoce; v Rusku, na Ukrajině, koptové v Egyptě či s protesty v Betlémě

ČTK, red. / 8. 1. 2018 22:57

Pravoslavný svět oslavil Vánoce; v Rusku, na Ukrajině, koptové v Egyptě či s protesty v Betlémě V pravoslavném světě o víkendu vrcholily oslavy vánočních svátků, které tu vzhledem k posunu juliánského kalendáře připadají na 6. a 7. ledna. Nejmasovější účast na svátečních bohoslužbách zaznamenali v Ruské federaci, která je díky největšímu počtu věřících baštou světového pravoslaví. Vánoce dnes slaví i miliony lidí na Ukrajině a v Bělorusku, v balkánských zemích a na Kavkazu, ale i pravoslavní věřící v USA, Kanadě a Austrálii. Samozřejmě take v Řecku nebo na Blízkém východě, kde se pravoslavné církve označují spíše jako orthodoxní.

Domácí zpravodajství

Při bohoslužbě k 98. výročí vzniku Církve československé husitské promluvila i ministryně obrany

Vlastní zpráva / 8. 1. 2018 0:29

Při bohoslužbě k 98. výročí vzniku Církve československé husitské promluvila i ministryně obrany Slavnostní bohoslužbou si v sobotu 6. ledna v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí připomněli věřící vznik Církve československé husitské. Bohoslužby, jíž předsedal patriarcha církve Tomáš Butta, se, kromě ekumenických hostů, zúčastnila i ministryně obrany Karla Šlechtová (nestranička za hnutí ANO).

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 764)