Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Jihomoravský kraj dá divadelnímu festivalu milion, nepodpoří hru Naše násilí

Domácí zpravodajství

Jihomoravský kraj dá divadelnímu festivalu milion, nepodpoří hru Naše násilí

ČTK / 21. 6. 2018 18:42

Jihomoravský kraj dá milion korun na uplynulý festival Divadelní svět Brno, peníze ale podle zastupitelů nelze použít na dvě kontroverzní hry - Naše násilí a vaše násilí a Prokletí. Dnešní hlasování zastupitelů předcházela bouřlivá debata. Zejména uvedení hry Naše násilí a vaše násilí provázely při květnovém festivalu spory.

Ze světa

Papež navštíví Světovou radu církví v Ženevě. Ekumenická rada slaví 70 let existence

ERC / 21. 6. 2018 9:25

Papež navštíví Světovou radu církví v Ženevě. Ekumenická rada slaví 70 let existence Papež František navštíví 21. června ústředí Světové rady církví v Ženevě a setká se se členy jejího Ústředního výboru. Děje se tak u příležitosti oslav 70 let existence této celosvětové ekumenické organizace. Světová rada církví vznikla v roce 1948 a jejími zakládajícími členy bylo 147 církví napříč světem, více než 200 církví se připojilo od té doby. To z ní dělá v současnosti největší ekumenickou organizaci na světě.

Ze světa

Populismus není odpovědí na problémy s migrací, kritizoval papež oddělování dětí od rodičů

ČTK, Vatican news / 20. 6. 2018 23:41

Populismus není odpovědí na problémy s migrací, kritizoval papež oddělování dětí od rodičů Papež František kritizoval protiimigrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, která vede na hranici s Mexikem k oddělování dětí od rodičů. V rozhovoru, který dnes zveřejnila agentura Reuters, zdůraznil, že populismus není odpovědí na světové problémy kolem přistěhovalectví.

Domácí zpravodajství

Duchovní služba v armádě vznikla před 20 lety, výročí připomíná výstava

ČTK / 19. 6. 2018 17:41

Duchovní služba v armádě vznikla před 20 lety, výročí připomíná výstava Výročí 20 let od obnovení duchovní služby v české armády připomíná panelová výstava před generálním štábem na Vítězném náměstí v Praze. V novodobé historii prošlo českou armádou 50 vojenských kaplanů z různých církví. Duchovní služba byla do české armády znovu zavedena v roce 1998.

Domácí zpravodajství

Představitelé ERC a ČBK běželi se žlutou stužkou na pomoc vězňům

Ekumenickarada.cz/red / 19. 6. 2018 16:26

Představitelé ERC a ČBK běželi se žlutou stužkou na pomoc vězňům Ve čtvrtek 13. června se v Praze konal další ročník Pražské štafety v rámci běžeckého seriálu RunCzech. V jeho rámci se konal také již třetí ročník Běhu se žlutou stužkou s podtitulem „Uteč předsudkům“, který upozorňuje na problematiku lidí vracejících se na svobodu po výkonu trestu. Zúčastnilio se ho i představitelé Ekumenické rady církví a Tiskového odboru České biskupské konference.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
38%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
24%
 
Ne
36%
 
(Počet hlasů celkem: 45)