Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Soukromé a církevní školy si stěžují na nespravedlivé odměňování

Domácí zpravodajství

Soukromé a církevní školy si stěžují na nespravedlivé odměňování

ČTK, red. / 13. 12. 2017 21:07

Nastupující ministr školství Robert Plaga (ANO) by měl vyřešit rozdíl ve zvyšování příjmů učitelů ve veřejných a neveřejných školách. Řekli to zástupci církevního a soukromého školství, které dnes oslovila ČTK. Podle nich není spravedlivé, že učitelé v církevních a soukromých školách dostávají přidáno pomaleji. 

Ze světa

Papež kritizoval práci v neděli; lidé nejsou otroci

ČTK / 13. 12. 2017 20:59

Papež kritizoval práci v neděli; lidé nejsou otroci Papež František dnes obhajoval právo na nedělní odpočinek. Poslední den v týdnu je pro církev dnem radosti a bez práce, připomněl papež během dnešní generální audience s tím, že "některé sekularizované společnosti ztratily křesťanský smysl pro neděli".

Domácí zpravodajství

Projekt Křesťanské Vánoce chce veřejnosti přiblížit duchovní obsah svátků

PROPAMÁTKY.cz / 13. 12. 2017 16:38

Projekt Křesťanské Vánoce chce veřejnosti přiblížit duchovní obsah svátků Během adventu a Vánoc nabízejí křesťanské farnosti a sbory rozmanité tematické programy s možností navštívit betlémy. Projekt Křesťanské Vánoce chce veřejnosti přiblížit duchovní poselství těchto významných svátků. Společný projekt Křesťanské Vánoce pořádá katolická církev s dalšími křesťanskými církvemi, které jsou členy Ekumenické rady církví.

Ze světa

Do mexické metropole se sjelo několik milionů mariánských poutníků

ČTK / 13. 12. 2017 10:42

Do mexické metropole se sjelo několik milionů mariánských poutníků Na šest milionů lidí se už sjelo do mexické metropole na tradiční pouť k bazilice Panny Marie Guadalupské. Úřady očekávají, že počet návštěvníků by mohl být ještě vyšší a mohl by překonat rekord z loňska, kdy k bazilice jedné z nejuctívanějších světic latinskoamerického kontinentu zavítalo sedm milionů poutníků.

Ze světa

Švédská policie vyšetřuje další protižidovský útok

ČTK / 12. 12. 2017 7:03

Švédská policie vyšetřuje další protižidovský útok Švédská policie vyšetřuje pokus o žhářský útok na budovu na židovském hřbitově v Malmö na jihu země. Za posledních několik dní jde už o třetí protižidovský incident ve Švédsku, informovala včera agentura AFP. V sobotu házela skupina mladíků zápalné láhve na synagogu v Göteborgu, už v pátek účastníci demonstrace v Malmö provolávali protižidovská hesla.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 877)