Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František v televizním rozhovoru podpořil jiný překlad části modlitby Otčenáš

Ze světa

Papež František v televizním rozhovoru podpořil jiný překlad části modlitby Otčenáš

Vlastní zpráva / 11. 12. 2017 23:53

Podle Františka nemusí být původní verze překladu srozumitelná. „Nedopusť, abych upadl v pokušení, protože jsem to já, ne Bůh, kdo mne pokouší. To otec nedělá, otec vám pomáhá se vzchopit,“ vysvětlil papež v rozhovoru.

Ze světa

Ve skotském Glasgow odhalili sochu Ježíše jako bezdomovce

ČTK / 11. 12. 2017 9:33

Ve skotském Glasgow odhalili sochu Ježíše jako bezdomovce V centru Glasgow ve Skotsku byla odhalena socha, která zobrazuje v životni velikosti Ježíše jako bezdomovce spícího na lavičce. Podle zpravodajského serveru BBC místní církevní a charitativní představitelé doufají, že socha pomůže zvýšit povědomí o bezdomovectví.

Domácí zpravodajství

Lidé na výzvu charity obdarovali přes 300 chudých dětí z Ukrajiny

ČTK / 11. 12. 2017 9:28

Lidé na výzvu charity obdarovali přes 300 chudých dětí z Ukrajiny Tři sta čtyřicet jedna chudých dětí z Ukrajiny obdarovali letos vánočními dárky lidé z celé republiky, kteří reagovali na výzvu Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Je to o čtyři desítky více než loni. O sbírku byl letos velký zájem, seznam dětí a jejich přání byl rozebrán do měsíce, řekla ČTK mluvčí ACHO Karolína Opatřilová. Vánoční balíčky přivezou na Ukrajinu charitní pracovníci tento týden, začátkem ledna budou obdarováni děti ze čtyř měst.

Domácí zpravodajství

Židé se chystají na tradiční oslavu svátku Chanuka

ČTK / 8. 12. 2017 12:53

Židé se chystají na tradiční oslavu svátku Chanuka Blíží se osmidenní židovský svátek světel Chanuka. Svátky jsou pohyblivé, letost připadají na 12. - 20. prosince. Jsou spojené s postupným zapalováním svíček na osmiramenném svícnu, které symbolizují víru ve vítězství dobra nad zlem, svobody nad útlakem a poznání nad nevědomostí. Svátek chanuka připomíná dobu povstání Makabejských před 2000 lety

Ze světa

Zástupci církví v Jeruzalémě žádali Trumpa, aby neohrožoval mír

ČTK, rad.vat. / 7. 12. 2017 17:13

Zástupci církví v Jeruzalémě žádali Trumpa, aby neohrožoval mír Zástupci křesťanských církví v Jeruzalémě vyzvali amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby ještě zvážil své rozhodnutí uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Patriarchové ortodoxní církve i protestantští biskupové v dopise Trumpovi uvedli, že by svým rozhodnutím mohl způsobit "nevratné škody" a ohrozit mír. Podobně se už vyjádřil i papež František, který rovněž vybídl k opatrnosti a k zachování současného statusu Jeruzaléma.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Studium IES
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 875)