Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Začíná týden modliteb, křesťané budou prosit i za prezidenta

Domácí zpravodajství

Začíná týden modliteb, křesťané budou prosit i za prezidenta

ČTK / 18. 1. 2018 22:53

V Česku dnes začíná tradiční Týden modliteb za jednotu křesťanů. Lidé se také ode dneška mohou modlit za prezidenta, mohou tak činit o samotě či s přáteli nebo přicházet do pražské katedrály sv. Víta ode dneška do 26. ledna vždy v 16:15, uvedla dnes Česká biskupská konference (ČBK).

Domácí zpravodajství

Vnitro brzy rozhodne o azylu pro čínské křesťany, uvedl premiér

ČTK / 18. 1. 2018 22:46

Vnitro brzy rozhodne o azylu pro čínské křesťany, uvedl premiér Ministerstvo vnitra brzy rozhodne o žádostech sedmi desítek čínských křesťanů o udělení azylu v Česku. Na dotaz lidovce Jana Čižinského to při dnešních sněmovních interpelacích řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Čižinský tvrdí, že úřady už překročily zákonné lhůty pro vydání rozhodnutí. Nejzazší činí 18 měsíců, přičemž žádosti byly podle něho podány před dvěma lety. Existuje podle Čižinského reálné podezření na neoprávněné průtahy ze strany vnitra.

Ze světa

Papež přiletěl do Chile podpořit katolickou víru a domorodce. Může otevřít i otázku celibátu kněží

ČTK, red. / 16. 1. 2018 11:07

Papež přiletěl do Chile podpořit katolickou víru a domorodce. Může otevřít i otázku celibátu kněží Papež František v pondělí odletěl na týdenní návštěvu Chile a Peru, kam ve funkci hlavy katolické církve zavítal poprvé. Hlavním tématem jeho cesty budou v obou těchto jihoamerických zemích setkání s domorodými obyvateli a podpora ochrany amazonských deštných pralesů. Může se dotknout i otázky palčivého nedostatku kněží a možnosti zdobrovolnění celibátu, jak po tom volají i někteří biskupové z těchto oblastí před blížící se synodou amazonských regionů.

Domácí zpravodajství

Lidé si dnes připomenou hrdinný čin Jana Palacha

ČTK, red. / 16. 1. 2018 10:54

Lidé si dnes připomenou hrdinný čin Jana Palacha Lidé si dnes připomenou oběť Jana Palacha z roku 1969. Student pražské filozofické fakulty se před 49 lety upálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci v roce 1968. Řadu vzpomínkových akcí dnes plánují studenti, přidají se také někteří politici a lidé z husitské církve, k níž patřil Palachův pokračovatel Jan Zajíc.

Domácí zpravodajství

Hnutí Femen papeže Františka nenapadlo

Vlastní zpráva / 15. 1. 2018 16:05

Hnutí Femen papeže Františka nenapadlo V pátek prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti vystrašila polonahá aktivistka z hnutí Femen. Zeman poté tvrdil před novináři tvrdil, že členky tohoto hnutí napadli nedávno i papeže Františka, toto tvrzení ovšem není pravdivé.

Článek měsíce

Uzavření kostelů jako šance – k hledání autentické spirituality

Michal Černý / 16. 3. 2020

Kraje

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
93%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
6%
 
(Počet hlasů celkem: 272)