Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pracovníci církevních škol si stěžují na zpoždění v navyšování platů

Domácí zpravodajství

Pracovníci církevních škol si stěžují na zpoždění v navyšování platů

e-cirkev.cz / 7. 12. 2017 11:23

Ve dnech 14. - 16. 11. se v Hradci Králové konala každoroční Konference církevních škol a školských zařízení. Sešlo se na ní 140 účastníků, kteří zastupovali škálu od mateřských škol po vyšší odborné školy napříč ekumenickým spektrem. Ředitelé a zástupci zřizovatelů přijali společné prohlášení, ve kterém si stěžují na zpozdění v navyšování platů. 

Domácí zpravodajství

Svět kritizuje Trumpovo rozhodnutí přesunout ambasádu do Jeruzaléma. Papež žádá uznání práv všech

lidovky.cz / 6. 12. 2017 12:28

Svět kritizuje Trumpovo rozhodnutí přesunout ambasádu do Jeruzaléma. Papež žádá uznání práv všech Obavy z očekávaného večerního oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy uznávají Jeruzalém za hlavní město Izraele, ve středu vyjádřily Británie, Německo, Rusko i Čína. Papež František vybídl k uznání práv všech lidí ve Svaté zemi.

Domácí zpravodajství

Santa Claus a Pere Noël mají společného předka - sv. Mikuláše

ČTK / 5. 12. 2017 12:08

Santa Claus a Pere Noël mají společného předka - sv. Mikuláše Český Mikuláš, americký Santa Claus, německý Weihnachtsmann i francouzský Pere Noël mají společného předka, který zemřel 6. prosince 345 v Turecku. Byl jím svatý Mikuláš, biskup z Myry, který proslul štědrostí, jako obránce víry a zachránce nespravedlivě obviněných. V předvečer svátku svatého Mikuláše, který se připomíná 6. prosince, dodnes v některých zemích chodí po domech skupinky lidí převlečených za Mikuláše, čerta a anděla.

Domácí zpravodajství

Najít blízkou bohoslužbu pomůže mobilní aplikace

ČTK / 5. 12. 2017 7:18

Najít blízkou bohoslužbu pomůže mobilní aplikace Římskokatolické bohoslužby v ČR pomůže vyhledávat aplikace pro mobilní telefony s Androidem. Lze si ji stáhnout prostřednictvím služby Google Play, kde je k dispozici zatím pod názvem Bohoslužby beta. Aplikace navazuje na web Bohoslužby, který podobně funguje dva roky.

Domácí zpravodajství

Barešova raketa znovu vynáší modlitby do nebe. Kostel byl otevřen po třiceti letech chátrání

Vlastní zpráva / 4. 12. 2017 10:35

Barešova raketa znovu vynáší modlitby do nebe. Kostel byl otevřen po třiceti letech chátrání  Ochranovský sbor Jednoty bratrské otevřel v neděli 3. prosince při slavnostních bohoslužbách Milíčovu kapli v Praze Malešicích. Po třiceti letech chátrání tak znovu pro potřeby věřících a místní komunity funguje zajímavá stavbu kostela od architekta Bohumila Bareše. Rekonstrukci navrhl popularizátor architektury a herec David Vávra. Renovací objektu byl zachráněn historicky cenný objekt a jeden z mála kostelů postavených v dobách komunistického režimu. Plánována je i dostavba, ta ale vázne na připomínkách sousedů.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 877)