Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko

Ze světa

Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko

ČTK / 28. 11. 2017 9:16

Varšavská policie pátrá po pachatelích, kteří ve čtvrti Ochota poničili muslimské kulturní středisko. "Rozbili několik oken. Na místě jsou kriminalisté, zajišťující stopy a sbírající informace," řekla televizi TVN 24 komisařka Edyta Wisowská. Podle médií jsou rozbitá téměř všechna okna na přední straně budovy a poničena je také klimatizace a zahradní restaurace.

Domácí zpravodajství

Průzkum: 66 procent dotázaných se vyslovilo pro zdanění peněžité části církevních restitucí

Vlastní zpráva / 25. 11. 2017 22:58

Průzkum: 66 procent dotázaných se vyslovilo pro zdanění peněžité části církevních restitucí Dvě třetiny lidí souhlasí s případným zdaněním peněžité části církevních restitucí. Proti je čtvrtina dotázaných. Nejčastěji se zdaněním náhrad nesouhlasí lidé s vyšším vzděláním a voliči KDU-ČSL. Významně více podporují zdanění peněžitých částí restitucí voliči ANO, SPD a také lidé, kteří volili Miloše Zemana v prezidentské volbě, vyplývá to z průzkumu, který pro Český rozhlas udělala agentura Median v půlce listopadu.

Ze světa

Islamisté povraždili 305 věřících v mešitě na Sinaji. Český internet mlčí

ČTK, red. / 25. 11. 2017 8:40

Islamisté povraždili 305 věřících v mešitě na Sinaji. Český internet mlčí Páteční  útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal životy 235 lidí (úřady později navýšili počet mrtvých na 305, je mezi nimi 27 dětí) a přes 100 osob utrpělo zranění. Informovala o tom egyptská státní televize a agentura MENA. Jak uvedla agentura AP, jde o nejbrutálnější útok na egyptské civilisty a nejtragičtější útok na mešitu v zemi. Svatostánek byl napaden v době poledních modliteb. Státníci vyjadřují Egyptu soustrast, česká media útoku velkou pozornost nevěnují a lidé na sociálních  sítích solidaritu příliš nevyjadřují.

Ze světa

Pravoslavní přinesli Putinovi milion podpisů pro zákaz potratů

ČTK / 23. 11. 2017 23:37

Pravoslavní přinesli Putinovi milion podpisů pro zákaz potratů Pravoslavní aktivisté přivezli do kanceláře ruského prezidenta Vladimira Putina archy s více než milionem podpisů pod peticí, aby v Rusku zakázal potraty. "Desítky lidí vytvořily živý řetěz se stovkou krabic s podpisy v rukou. Krabice byly ozdobeny dětskými kresbami a na každé byl název regionu," vylíčil server Newsru.com.

Ze světa

Papež František odletí v neděli večer do Barmy. V Bangladéši navštíví pronásledované Rohingy

Vlastní zpráva / 23. 11. 2017 11:08

Papež František odletí v neděli večer do Barmy. V Bangladéši navštíví pronásledované Rohingy Papež František se během cesty do Barmy (Myanmaru) setká i s vrchním velitelem barmské armády a posléze v Bangladéši se zástupci rohingských uprchlíků. O rozšíření programu návštěvy Barmy a Bangladéše, kterou papež vykoná příští týden, dnes informoval mluvčí Vatikánu Greg Burke

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 875)