Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František navštíví příští rok Litvu, Lotyšsko a Estonsko. O Česku zatím neuvažuje

Ze světa

Papež František navštíví příští rok Litvu, Lotyšsko a Estonsko. O Česku zatím neuvažuje

ČTK, red. / 23. 11. 2017 9:07

Papež František navštíví příští rok Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na prezidentské úřady těchto tří zemí. Tři pobaltské země slaví příští rok 100. výročí vyhlášení nezávislosti.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví má nové předsednictvo. Majetkové vyrovnání mají za uzavřené

ERC / 23. 11. 2017 8:35

Ekumenická rada církví má nové předsednictvo. Majetkové vyrovnání mají za uzavřené V úterý 21. listopadu se v Praze sešlo 14. valné shromáždění Ekumenické rady církví v České republice (ERC). Tento nejvyšší orgán ERC se skládá ze tří delegátů za každou z 11 členských církví a po jednom zástupci za církev přidruženou a církve se statusem pozorovatele. Valné shormáždění zvolilo nové vedení a přijalo prohlášení ke snahám o znovuotevření diskuze o majetkovém vyrvonání

Domácí zpravodajství

Prokop Siostrzonek byl zvolen opatem

Vlastní zpráva / 21. 11. 2017 13:26

Prokop Siostrzonek byl zvolen opatem Kapitula Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově oznámila, že dne 21. listopadu, za předsednictví P. Edmunda Wagenhofera, praesese Slovanské benediktinské kongregace sv. Vojtěcha, zvolila 61. opata břevnovského kláštera. Zvolen byl Petr Prokop Siostrzonek, dosavadní převor-administrátor tohoto opatství, kterým se stal po smrti břevnovského arciopata Anastáze Opaska v létě 1999.

Domácí zpravodajství

Husitská církev jako jedna z prvních začala světit ženy. 70.výročí připomene konference a bohoslužba

Vlastní zpráva / 20. 11. 2017 15:45

Husitská církev jako jedna z prvních začala světit ženy. 70.výročí připomene konference a bohoslužba V roce 2017 si Církev československá husitská připomíná 70. výročí kněžského svěcení udělovaného ženám. Církev československá husitská, zřejmě jako jedna z prvních církví v Evropě, vysvětila v r. 1947 dvě ženy se stejnými právy a povinnostmi jako měli kněží – muži. Při příležitosti 70. výročí kněžského svěcení žen v CČSH pořádá Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Církví československou husitskou mezinárodní konferenci „Žena vysvěcená“

Domácí zpravodajství

Ikonopisecký seminář bude otevřený všem zájemcům. Organizátoři ale odmítají ekumenismus

Vlastní zpráva / 19. 11. 2017 21:14

Ikonopisecký seminář bude otevřený všem zájemcům. Organizátoři ale odmítají ekumenismus Orthodoxia Christiana ve spolupráci s ikonopiseckou dílnou „E.E.E.“ (se sídlem v Řecku, v městečku Fili poblíž Athén) pořádá třídenní „vánoční“ seminář ikonopisectví. Seminář je otevřen všem zájemcům o pravoslavné ikonopisectví - jak těm, kteří dosud s ikonami žádné zkušenosti nemají, tak těm, kteří mají vážný zájem o prohloubení svých znalostí a dovedností v této z generace na generaci předávané tradici byzantského umění.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 877)