Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
KDU-ČSL dokončuje stížnost kvůli zdanění náhrad církvím. Výborný kritizuje samostatný postup STAN

Domácí zpravodajství

KDU-ČSL dokončuje stížnost kvůli zdanění náhrad církvím. Výborný kritizuje samostatný postup STAN

ČTK / 17. 5. 2019 9:30

Lidovci nasbírali 38 senátorských podpisů pod ústavní stížnost kvůli zákonu o zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích. Podání podpořili kromě senátorů KDU-ČSL zástupci ODS, ČSSD a klubu Senátor 21, řekl  novinářům předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

Ze světa

Papež povozil uprchlické děti v papamobilu

ČTK / 17. 5. 2019 9:23

Papež povozil uprchlické děti v papamobilu Papež František  u příležitosti každotýdenního setkávání s věřícími povozil na Svatopetrském náměstí osm uprchlických dětí ve svém papamobilu. Informovala o tom agentura DPA, podle níž bylo toto gesto určeno zejména italské protiimigračně naladěné vládě.

Ze světa

Rakouský parlament schválil zákaz šátků na základních školách

ČTK / 16. 5. 2019 12:31

Rakouský parlament schválil zákaz šátků na základních školách Rakouská Národní rada včera večer schválila kontroverzní zákaz nošení šátků zahalujících velkou část hlavy u žáků základních škol. Informovala o tom agentura APA, podle níž je pravděpodobné, že zákon bude napaden u ústavního soudu. Pro normu hlasovali poslanci obou stran vládní koalice, tedy Rakouské lidové strany (ÖVP) a Svobodné strany Rakouska (FPÖ).

Domácí zpravodajství

Češi a Němci chystají na horách seminář, divadlo a pouť k nejvýše položenému evangelickému kostelu

Vlastní zpráva / 15. 5. 2019 10:57

Češi a Němci chystají na horách seminář, divadlo a pouť k nejvýše položenému evangelickému kostelu Již pošesté se na konci června na Strážném - Hořejších Herlíkovicích uskuteční setkání Čechů a Němců, které pořádá spolek SEM Přátelé Herlíkovic od 24. do 30. června. Účastníci budou ubytováni ve středisku Horský domovV neděli pak pořadatelé zvou na česko-německou pouť k již 115. výročí dokončení secesního kostela, který je nejvýše položeným kostelem Českobratrské církve evangelické.

Ze světa

Trump oslavil ramadán tradiční večeří iftár

ČTK / 14. 5. 2019 12:24

Trump oslavil ramadán tradiční večeří iftár Americký prezident Donald Trump v pondělí v Bílém domě uspořádal pro velvyslance a členy diplomatického sboru ze zemí s převážně muslimským obyvatelstvem slavnostní večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Jde podle něj o dobu, kdy lidé společně usilují o naději, toleranci a mír.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
3%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
5%
 
Nechodím k žádným volbám
3%
 
(Počet hlasů celkem: 114)