Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Slavný Plečnikův kostel bude mít nový oltář od architekta Pleskota

Domácí zpravodajství

Slavný Plečnikův kostel bude mít nový oltář od architekta Pleskota

ČTK / 4. 1. 2018 18:17

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně od architekta Josipa Plečnika, který patří k dominantám pražských Vinohrad, dostane letos nový oltář. Farnost pro jeho zhotovení oslovila architekta Josefa Pleskota, známého svými obecně přijímanými intervencemi do historického prostředí.

Ze světa

Silvestrovské setkání komunity Taizé příští rok přivítá Madrid

Proglas.cz / 4. 1. 2018 9:51

Silvestrovské setkání komunity Taizé příští rok přivítá Madrid Bratři z komunity Taizé ve Francii od 70. let zvou mladé křesťany různých denominací, aby přelom roku strávili na setkání v některém z evropských velkých měst. Dvakrát tuto akci hostila Praha. Podle radia Proglas poprvé tuto příležitost příští rok získá hlavní město Španělska.

Domácí zpravodajství

Velvyslanec Vošalík: Ostatky kardinála Berana se vrátí do vlasti

Vlastní zpráva / 3. 1. 2018 17:49

Velvyslanec Vošalík: Ostatky kardinála Berana se vrátí do vlasti Papež František povolil převoz ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky. Dnešní informaci České televize telefonicky ČTK potvrdil český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík. Papež tak učinil v souladu s poslední vůlí zesnulého kněze, který zemřel v roce 1969 ve vatikánském vyhnanství.

Domácí zpravodajství

Spor o hidžáb ve škole bude pokračovat u Nejvyššího soudu

ČTK / 3. 1. 2018 10:57

Spor o hidžáb ve škole bude pokračovat u Nejvyššího soudu Sledovaný spor mezi somálskou dívkou a zdravotnickou školou se přesune k Nejvyššímu soudu. Dívka se prostřednictvím žaloby domáhala omluvy a 60.000 korun za údajný zákaz nošení muslimského šátku hidžábu. U Obvodního soudu pro Prahu 10 ani Městského soudu v Praze neuspěla.

Domácí zpravodajství

Provinciál dominikánů: Miloš Zeman si objektivně nezaslouží, aby mu upřímní křesťané dali svůj hlas

Vlastní zpráva / 2. 1. 2018 21:05

Provinciál dominikánů: Miloš Zeman si objektivně nezaslouží, aby mu upřímní křesťané dali svůj hlas Podle provinciála Řádu bratří kazatelů Benedikta Mohelníka současný prezident během pěti let svého mandátu ukázal, že pravdu nepokládá za skutečně důležitou, že spravedlnosti si neváží a že svobodu druhých nerespektuje. „Miloš Zeman jako prezident své spoluobčany k ušlechtilému jednání nevede, ale naopak svými vystoupeními základní občanské ctnosti zpochybňuje tím, že v lidech probouzí nízká hnutí a sobecké zájmy,“ píše Mohelník v textu k blížícím se prezidentským volbám, který byl zveřejněn na webu České dominikánské provincie. Vadí mu také, že Zeman znevažuje a špiní církev.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 546)