Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Britská královna oslovila ve vánočním poselství miliardu občanů Spojeného království a Commonwealthu

Ze světa

Britská královna oslovila ve vánočním poselství miliardu občanů Spojeného království a Commonwealthu

ČTK, red. / 26. 12. 2017 15:45

Britská královna Alžběta II. ve svém každoročním vánočním poselství vzdala hold pacientům zraněným při útocích v Londýně a Manchesteru a ocenila všechny, kteří o Vánocích pomáhají chudým a osamoceným. V televizním projevu, který se vysílal ve Spojeném království a dalších zemích Společenství (Commonwealth), ocenila i dlouholetou podporu svého manžela, prince Philipa. Pár letos oslavil 70. výročí svatby.

Domácí zpravodajství

Opuštění lidé a bezdomovci obědvají v Arcibiskupském paláci

ČTK, red. / 25. 12. 2017 14:13

Opuštění lidé a bezdomovci obědvají v Arcibiskupském paláci Na tradiční oběd s lidmi bez domova a s těmi, kdo se ocitli opuštění, přišel dnes kardinál Dominik Duka. Oběd pořádá v Arcibiskupském paláci křesťanské hnutí Sant'Egidio, pozvalo na něj tři stovky lidí. Kromě jídla dostali hosté také vánoční balíčky s oblečením a hygienickými potřebami, zájemci mohli využít také služby ošetřovny.

Ze světa

Papež při půlnoční bohoslužbě i poselství Městu a světu vyzýval k dialogu a odsoudil bídu migrantů

ČTK / 25. 12. 2017 13:48

Papež při půlnoční bohoslužbě i poselství Městu a světu vyzýval k dialogu a odsoudil bídu migrantů Papež František dnes v tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) vyzval k obnově dialogu, který by ukončil izraelsko-palestinský konflikt a vyústil v mírové soužití dvou států. V noci při půlnoční bohoslužbě pak pronesl tradičním vánoční poselství. Odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Připomněl, že i Marie a Josef - byli rovněž uprchlíky.

Domácí zpravodajství

Kněžské bratrstvo sv. Pia X. se stalo registrovanou církví a náboženskou společností

Vlastní zpráva / 23. 12. 2017 22:15

Kněžské bratrstvo sv. Pia X. se stalo registrovanou církví a náboženskou společností Ministerstvo kultury vyhovělo žádosti, kterou společenství tradicionalistů podalo 2. listopadu 2016, bratrstvo se tak stalo 39. registrovanou církví a náboženskou společností v České republice, informuje o tom časopis Dingir.

Domácí zpravodajství

V desítkách pražských kostelů odslouží na Štědrý den půlnoční. Zazní i Rybovka

ČTK, red. / 23. 12. 2017 18:38

V desítkách pražských kostelů odslouží na Štědrý den půlnoční. Zazní i Rybovka V pěti desítkách pražských římskokatolických  kostelů ale i chrámů dalších církvi  (například ve starokatolické katedrále na Petříně) odslouží na Štědrý den půlnoční bohoslužby. V dalších mohou lidé navštívit štědrovečerní bohoslužbu v dřívějším čase. Někde bude bohoslužba  spojena se zpěvem vánočních koled, jinde bude sloužena v cizím jazyce. V několika kostelech na půlnoční zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 546)