Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Český stát a církev chtějí převézt z Vatikánu ostatky kardinála Berana

Domácí zpravodajství

Český stát a církev chtějí převézt z Vatikánu ostatky kardinála Berana

ČTK / 28. 11. 2017 9:20

Česko chce převézt z Vatikánu ostatky kardinála Josefa Berana, který byl po smrti v římském exilu v roce 1969 pohřben jako jediný Čech ve svatopetrské bazilice. Český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík poslal v září dotaz kardinálovi Pietrovi Parolinovi, který je státním sekretářem Svatého stolce a hlavním papežovým diplomatem, zda by bylo možné ostatky vyzvednout a převézt domů. Vošalík připouští, že dotaz má naději na úspěch.

Ze světa

Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko

ČTK / 28. 11. 2017 9:16

Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko Varšavská policie pátrá po pachatelích, kteří ve čtvrti Ochota poničili muslimské kulturní středisko. "Rozbili několik oken. Na místě jsou kriminalisté, zajišťující stopy a sbírající informace," řekla televizi TVN 24 komisařka Edyta Wisowská. Podle médií jsou rozbitá téměř všechna okna na přední straně budovy a poničena je také klimatizace a zahradní restaurace.

Domácí zpravodajství

Průzkum: 66 procent dotázaných se vyslovilo pro zdanění peněžité části církevních restitucí

Vlastní zpráva / 25. 11. 2017 22:58

Průzkum: 66 procent dotázaných se vyslovilo pro zdanění peněžité části církevních restitucí Dvě třetiny lidí souhlasí s případným zdaněním peněžité části církevních restitucí. Proti je čtvrtina dotázaných. Nejčastěji se zdaněním náhrad nesouhlasí lidé s vyšším vzděláním a voliči KDU-ČSL. Významně více podporují zdanění peněžitých částí restitucí voliči ANO, SPD a také lidé, kteří volili Miloše Zemana v prezidentské volbě, vyplývá to z průzkumu, který pro Český rozhlas udělala agentura Median v půlce listopadu.

Ze světa

Islamisté povraždili 305 věřících v mešitě na Sinaji. Český internet mlčí

ČTK, red. / 25. 11. 2017 8:40

Islamisté povraždili 305 věřících v mešitě na Sinaji. Český internet mlčí Páteční  útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal životy 235 lidí (úřady později navýšili počet mrtvých na 305, je mezi nimi 27 dětí) a přes 100 osob utrpělo zranění. Informovala o tom egyptská státní televize a agentura MENA. Jak uvedla agentura AP, jde o nejbrutálnější útok na egyptské civilisty a nejtragičtější útok na mešitu v zemi. Svatostánek byl napaden v době poledních modliteb. Státníci vyjadřují Egyptu soustrast, česká media útoku velkou pozornost nevěnují a lidé na sociálních  sítích solidaritu příliš nevyjadřují.

Ze světa

Pravoslavní přinesli Putinovi milion podpisů pro zákaz potratů

ČTK / 23. 11. 2017 23:37

Pravoslavní přinesli Putinovi milion podpisů pro zákaz potratů Pravoslavní aktivisté přivezli do kanceláře ruského prezidenta Vladimira Putina archy s více než milionem podpisů pod peticí, aby v Rusku zakázal potraty. "Desítky lidí vytvořily živý řetěz se stovkou krabic s podpisy v rukou. Krabice byly ozdobeny dětskými kresbami a na každé byl název regionu," vylíčil server Newsru.com.

Článek měsíce

Co přineslo uzavření kostelů

Jiří Pavlík / 3. 5. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
18%
 
Částečně
4%
 
Ne
78%
 
(Počet hlasů celkem: 317)