Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pražské arcibiskupství: Zeman lže, kardinál Tomášek konec restitucí nesliboval

Domácí zpravodajství

Pražské arcibiskupství: Zeman lže, kardinál Tomášek konec restitucí nesliboval

ČTK, red. / 6. 4. 2017 20:12

Někdejší kardinál František Tomášek podle pražského arcibiskupství nikdy neslíbil, že restituce církevního majetku skončily v roce 1991 a církev už nic dalšího nebude požadovat, jak o tom ve středu mluvil prezident Miloš Zeman. Jde o lež, Tomášek nikdy nic podobného neřekl.

Domácí zpravodajství

Zeman se nezúčastnil Vlkova pohřbu kvůli restitucím a 28. říjnu. Malý: Vede lacinou volební kampaň

ČTK, red. / 6. 4. 2017 8:57

Zeman se nezúčastnil Vlkova pohřbu kvůli restitucím a 28. říjnu. Malý: Vede lacinou volební kampaň Prezident Miloš Zeman se nezúčastnil nedávného pohřbu kardinála Miloslava Vlka ze dvou důvodů. Jednak proto, že Vlk byl zásadním stoupencem církevních restitucí, a dále kvůli jeho výzvě, aby se lidé loni neúčastnili oslav 28. října. Zeman to řekl ve středu na setkání s lidmi v Úholičkách u Prahy při své návštěvě středních Čech.

Ze světa

Konference v Římě připomene tragédii Lidic a utrpení dětí v současném světě

ČTK, red. / 6. 4. 2017 8:45

Konference v Římě připomene tragédii Lidic a utrpení dětí v současném světě Téma lidické tragédie, od níž letos uplyne 75 let, připomene 1. června v Římě mezinárodní konference. Měla by na pozadí celoživotních traumat tehdejších dětí, jimž v roce 1942 nacisté popravili rodiče, upozornit na utrpení dnešních dětí ve válkách a na útěku. ČTK to řekl velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík. Je také velvyslancem u Suverénního řádu maltézských rytířů, který konferenci organizuje. Do Říma na přelomu května a června směřují i čeští poutníci, kteří papeži Františkovi předají obraz Lidická madona od českého malíře.

Ze světa

V Izraeli zemřel pamětník táborů v Terezíně a Osvětimi Petr Erben

Vlastní zpráva / 6. 4. 2017 8:57

V Izraeli zemřel pamětník táborů v Terezíně a Osvětimi Petr Erben V izraelském Aškelonu včera ráno zemřel ve věku 96 let Petr Erben, pamětník nacistických táborů v Terezíně a Osvětimi a přítel spisovatele Arnošta Lustiga. ČTK to sdělila ředitelka pražského Centra Franze Kafky Markéta Mališová. Do Izraele Erben emigroval v roce 1948, do Prahy naposledy přijel v únoru 2011 na poslední rozloučení s Lustigem.

Ze světa

Indie odmítla kritiku Číny kvůli návštěvě dalajlamy. "Jsme demokratická země", uvedl ministr vnitra

ČTK / 6. 4. 2017 8:35

Indie odmítla kritiku Číny kvůli návštěvě dalajlamy. Tibetský duchovní vůdce dalajlama přicestoval na týdenní návštěvu indického státu Arunáčalpradéš, který si nárokuje Čína. Peking již dříve proti návštěvě protestoval a Indie dnes v této souvislosti Čínu varovala, aby se nevměšovala do jejích vnitřních záležitostí. Čína v březnu uvedla, že pokud dalajlama zmíněný indický stát navštíví, výrazně to poškodí čínsko-indické vztahy.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 179)