Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Portál Christnet.eu nemá peníze na další provoz. Prosíme, podpořte nás

Výběr Christnetu

Portál Christnet.eu nemá peníze na další provoz. Prosíme, podpořte nás

Vlastní zpráva / 2. 6. 2017 12:02

Magazín Christnet nemá finanční prostředky na další provoz. Na obou našich transparentních účtech je něco málo přes čtyři tisíce korun, což nestačí na pokrytí platby za agenturní zpravodajství ČTK (2165 Kč měsíčně) a vyplacení honorářů autorům, redaktorům a editorům.

Ze světa

Papež František přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické

ČTK / 2. 6. 2017 11:28

Papež František  přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické Papež František ve středu při generální audienci přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické českého malíře Zdirada Čecha. Obraz, který bude posléze trvale vystaven Římě, přivezla česká delegace u příležitosti 75. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. V delegaci jsou i dvě ženy, které tuto tragédii přežily.

Domácí zpravodajství

Do nemocnic nastoupí řada nových kaplanů

kš / 1. 6. 2017 23:50

Do nemocnic nastoupí řada nových kaplanů V pátek 2. června  od 15 hodin proběhne v Praze na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy slavnostní zakončení již třetího běhu kursu Nemocniční kaplan. 200 hodinový kurs organizovala ETF ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a s podporou jednotlivých církví v ČR. Úspěšné absolvování kursu je podmínkou pro práci duchovních ve zdravotnických zařízeních.

Domácí zpravodajství

Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny

ČT 24 / 1. 6. 2017 12:10

Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny Novým generálním ředitelem Národní knihovny bude podle České televize Martin Kocanda. Ve středu ho jmenoval ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Bývalý vězeňský kaplan a vedoucí tajemník ústřední kanceláře Českobratrské církve evangelické vystřídá v čele knihovny památkáře Petra Kroupu. Jmenování Kocandy vyvolalo protesty odborářů, podle nich nemá náležité odborné zkušenosti, píše server ČT24.

Domácí zpravodajství

Tomáš Holub jmenoval nového karlovarského "biskupa"

ČTK, kt / 1. 6. 2017 0:46

Tomáš Holub jmenoval nového karlovarského Plzeňský biskup Tomáš Holub jmenoval svého přímého zástupce pro Karlovarský kraj. Generální vikář pro Karlovarský kraj je nová funkce, která dosud v diecézi nebyla. Holub, který se stal biskupem před rokem, pro ní vybral loketského faráře a soudce na diecézním soudu v Plzni Jiřího Majkova. Jeho jméno oznámil biskup ve středu při oslavách vzniku diecéze, kterou založil k 31. květnu 1993 papež Jan Pavel II.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 914)