Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež vyzvedl svatořečením ve Fátimě mariánská zjevení, naopak ve zjevení v Medjugorje nevěří

Ze světa

Papež vyzvedl svatořečením ve Fátimě mariánská zjevení, naopak ve zjevení v Medjugorje nevěří

ČTK, red. / 14. 5. 2017 23:18

Papež František v sobotu na slavnostní bohoslužbě v portugalské Fátimě svatořečil Franciska a Jacintu Martoovy. Jde o dva ze tří pasáčků, kterým se zde údajně před 100 lety zjevila Panna Marie. Ceremonii přihlíželo podle odhadů 400.000 poutníků z celého světa. Při zpáteční cestě z Portugalska, v kontrastu k cíli cesty do Fátimy, vyjádřil pochyby o autentičnosti zjevení Panny Marie v bosenské obci Medjudorje.

Ze světa

Súdánští spoluvězni Petra Jaška dostali milost

Vlastní zpráva / 12. 5. 2017 13:26

Súdánští spoluvězni Petra Jaška dostali milost Dva súdánští křesťané, kteří byli v případu Petra Jaška odsouzeni ke 12 letům vězení, jsou na svobodě. Prezident země Umar Bašir jim udělil milost.  Oba byli odsouzeni za nápomoc při nepřátelským aktivitám vůči státu, šíření nepravdivých zpráv a pomlouvání státu.

Domácí zpravodajství

Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

red. / 12. 5. 2017 12:33

Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT Česká televize zařadila do vysílání nový dokument o kardinálu Miloslavu Vlkovi. Zachycuje posledních sedm let tohoto mimořádně aktivního a energického člověka. Kromě jeho veřejných aktivit nabízí i pohled do soukromí a do duše kardinála.

Domácí zpravodajství

V Třinci proběhne pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte na evangelickém hřbitově

Vlastní zpráva / 12. 5. 2017 10:05

V Třinci proběhne pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte na evangelickém hřbitově V pondělí 29. května se uskuteční druhý regionální pochod pro život a rodinu v Třinci. Vychází v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka a povede k místnímu sousoší s názvem Pomník nenarozeného dítěte. Pomník byl odhalen v září 2014 na evangelickém hřbitově v Třinci-Lyžbicích. Posvětil jej emeritní biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání Stanislav Piętak. Slavnostního aktu se zúčastnila i starostka Třince Věra Palkovská, představitelé jiných církví působících ve městě a občané.

Domácí zpravodajství

Jesenický soud otevřel případ pohlavního zneužívání knězem. Obtěžovaný mladík si vše údajně vymyslel

ČTK / 12. 5. 2017 9:24

Jesenický soud otevřel případ pohlavního zneužívání knězem. Obtěžovaný mladík si vše údajně vymyslel Jesenický okresní soud po šesti letech znovu otevřel kauzu bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje, který byl v roce 2011 odsouzen za pohlavní zneužívání svého tehdy šestnáctiletého ministranta. K případu se soud tento týden vrátil poté, co loni v listopadu povolil obnovu řízení na základě nových důkazů. Jedna ze svědkyň totiž u soudu uvedla, že si mladík celou věc vymyslel. Mladík na svém svědectví trvá.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 349)