Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Mnichově zahájí proces blahořečení inspirátora koncilu Guardiniho a novináře Gerlicha z Dachau

Ze světa

V Mnichově zahájí proces blahořečení inspirátora koncilu Guardiniho a novináře Gerlicha z Dachau

cirkev.cz, red. / 30. 10. 2017 22:41

V sobotu 16. prosince bude v Mnichově zahájena diecézní fáze procesu blahořečení teologa Romana Guardiniho a historika a novináře Fritze Michaela Gerlicha. Informuje o tom podle zpravodajského servisu ČBK církev.cz arcidiecéze Mnichov-Freising.

Ze světa

Před 25 lety papež Jan Pavel II. rehabilitoval Galilea

ČTK, red. / 30. 10. 2017 11:54

Před 25 lety papež Jan Pavel II. rehabilitoval Galilea "A přece se točí," zvolal prý italský učenec Galileo Galilei poté, co ho katolická inkvizice pod hrozbou upálení donutila v roce 1633 odvolat své poznání, že Země se točí kolem Slunce. Vědec, který s mnoha objevy z oblasti gravitace nebo astronomie značně předběhl dobu a narušil tak geocentrické chápání středověké církve, byl před 25 lety, 31. října 1992, s konečnou platností rehabilitován. Rehabilitoval jej papež Jan Pavel II. po třináctileté práci zvláštní komise.

Domácí zpravodajství

Při nedělní vichřici se v Mostě zřítil pravoslavný dřevěný kostel

ČTK / 30. 10. 2017 11:43

Při nedělní vichřici se v Mostě zřítil pravoslavný dřevěný kostel V Mostě se v neděli ráno zřítil při poryvu silného větru pravoslavný dřevěný kostel. Sakrální stavba vznikla nedávno. Pravoslavná církev v roce 2010 vybudovala chrám sv. Valentina ve stylu takzvané transylvánské gotiky jako památku na rumunské občany, kteří zahynuli v Československu během druhé světové války. Dřevěné součásti kostela byly vyhotoveny v rumunské obci Brsana v Sedmihradsku a převezeny do Mostu, kde byla stavba zkompletována.

Ze světa

Papež František hovořil s posádkou vesmírné stanice

ČTK / 27. 10. 2017 9:51

Papež František hovořil s posádkou vesmírné stanice Papež František se při včerejším hovoru s posádkou Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) pokusil vylepšit vztahy mezi Vatikánem a Ruskem, komentovala papežův první videorozhovor do vesmíru agentura AP. Funkci překladatele během zhruba 20minutového rozhovoru zastal italský astronaut Paolo Nespoli. Papež pětičlennou posádku zasypal bezelstnými dotazy.

Ze světa

Human Rights Watch kritizuje Indonésii kvůli bičování podle šaríi

ČTK / 26. 10. 2017 13:02

Human Rights Watch kritizuje Indonésii kvůli bičování podle šaríi Lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) včera vyzvala indonéského prezidenta Joka Widoda, aby ukončil "barbarské tresty" za porušování islámského práva šaría. Podle aktivistů za lidská práva bylo v indonéské ultrakonzervativní provincii Aceh za poslední dva roky k ranám holí odsouzeno více než 530 lidí.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 364)