Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Soud poslal křesťanského guvernéra Jakarty za rouhání za mříže

Ze světa

Soud poslal křesťanského guvernéra Jakarty za rouhání za mříže

ČTK / 10. 5. 2017 17:19

Soud v indonéském hlavním městě shledal křesťanského guvernéra Jakarty vinným z urážky koránu a odsoudil jej ke dvěma letům vězení. Přísný verdikt soudu byl překvapující, protože prokuratura žádala pro guvernéra dvouletý podmíněný trest.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík oceněn Papežskou radou pro kulturu

red. / 9. 5. 2017 14:41

Tomáš Halík oceněn Papežskou radou pro kulturu Český teolog, filozof a spisovatel Tomáš Halík obdrží letošní cenu Per artem ad Deum (Uměním k Bohu), kterou každoročně uděluje Papežská rada pro kulturu za vynikající zásluhy na poli kultury, zejména za podporu dialogu mezi kulturami. Medaili Per artem ad Deum obdrželi v minulosti např. režisér Krzysztof Zanussi či skladatelé Krzysztof  Penderecki a Arvo Pärt.

Výběr Christnetu

Zájemců o facebookovou stránku Christnetu je již více jak dva tisíce. Děkujeme za podporu

Vlastní zpráva / 9. 5. 2017 13:15

Zájemců o facebookovou stránku Christnetu je již více jak dva tisíce. Děkujeme za podporu Sledovat portál Christnet na facebookovém profilu využilo již přes dvatisíce příznivců projektu, který běží již 17 let bez přímé závislosti na žádné existující církvi, nadaci nebo státní instituci. Cílem spolku Christnet je poskytovat kvalitní a nezávislé zpravodajství o dění v církvích a náboženských společnostech a o jejich působení ve společnosti.

Ze světa

Papež: Neříkejte bombě matka, přináší smrt, matka dává život

čtk / 8. 5. 2017 16:13

Papež: Neříkejte bombě matka, přináší smrt, matka dává život Nejsilnější americká nejaderná bomba by neměla být nazývána "matkou všech bomb", na kterou byla pasována po svém dubnovém použití v Afghánistánu. Prohlásil to v sobotu papež František. "Bylo mi stydno, když jsem slyšel to jméno. Matka dává život a tohle rozsévá smrt, a my tomu zařízení říkáme matka. Co se to děje?" tázal se papež během setkání se studenty.

Domácí zpravodajství

Kardinál Dominik Duka sloužil requiem za Věru Čáslavskou

Vlastní zpráva / 7. 5. 2017 0:12

Kardinál Dominik Duka sloužil requiem za Věru Čáslavskou Ve středu 3. května bylo v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha slouženo requiem za Věru Čáslavskou v den jejích nedožitých 75. narozenin. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Čáslavská zemřela 30. srpna minulého roku. Věra Čáslavská byla československá sportovní gymnastka, trenérka a sedminásobná olympijská vítězka.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
18%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 34)