Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V rámci tradičního Popelce umělců odhalili u Salvátora gotický fragment Krista v Getsemanech

Domácí zpravodajství

V rámci tradičního Popelce umělců odhalili u Salvátora gotický fragment Krista v Getsemanech

ČTK, red. / 2. 3. 2017 13:29

 Tradiční Popelec umělců se na Popeleční středu večer konal v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze u Karlova mostu. Začal uvedením loutkové divadelní hry, kterou napsal v roce 1943 čtrnáctiletý vězeň terezínského ghetta a již nastudovali studenti pražského gymnázia. Bohoslužbu s udílením popelce poté sloužil Tomáš Halík. Závěr setkání patřil představení gotického fragmentu reliéfu Krista v Getsemanské zahradě.

Ze světa

Papežovu komisi proti zneužívání dětí opustila zástupkyně obětí

ČTK / 1. 3. 2017 22:55

Papežovu komisi proti zneužívání dětí opustila zástupkyně obětí Kvůli frustraci z neochoty vatikánských úřadů spolupracovat rezignovala dnes irská občanka Marie Collinsová na své členství v komisi bojující proti zneužívání nezletilých v katolické církvi. Collinsová se v dětství sama stala obětí sexuálního zneužívání a byla posledním členem komise s podobným tragickým zážitkem.

Ze světa

Podle kanadského imáma teroristé nejsou ani muslimové, ani křesťané, ani židé

Vlastní zpráva / 1. 3. 2017 16:26

Podle kanadského imáma teroristé nejsou ani muslimové, ani křesťané, ani židé Silný hlas imáma Hassana Guilleta rezonoval podle kanadského serveru Presence Infromation Religieuse v neděli odpoledne v kanadském městě Saint-Jean-sur-Richelieu. „Terorismus je zločin,“ zdůraznil v chrámu sv. Jana Evangelisty před 200 lidmi, kteří se zúčastnili mezináboženského setkání, jež organizovala místní farnost ve spolupráci s Kulturním centrem Al-Imane.

Ze světa

Opoziční slovenské hnutí chce prosadit zákaz výstavby mešit

ČTK/red / 1. 3. 2017 7:45

Opoziční slovenské hnutí chce prosadit zákaz výstavby mešit Opoziční slovenské hnutí Jsme rodina-Boris Kollár chce zákonem prosadit zákaz výstavby mešit na Slovensku. Svůj návrh zdůvodnilo tím, že mešity představují bezpečnostní riziko. Islámská nadace na Slovensku v reakci uvedla, že jde o další krok namířený proti muslimské komunitě, jež v zemi není příliš početná.

Domácí zpravodajství

Šéf žalobců Zeman žádá přísnější kvalifikaci skutků bývalého kněze Tvrdoně

ČTK / 1. 3. 2017 7:37

Šéf žalobců Zeman žádá přísnější kvalifikaci skutků bývalého kněze Tvrdoně Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v dovolání prosazuje přísnější právní kvalifikaci některých skutků, jichž se podle pravomocného rozsudku dopustil bývalý havlíčkobrodský duchovní Erik Tvrdoň. Muž si vyslechl tříletý nepodmíněný trest za pohlavní zneužívání a sexuální nátlak vůči několika ženám. Zeman se domnívá, že se muž dopustil i znásilnění.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
38%
 
Částečně
6%
 
Ne
55%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 686)