Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Přeživší z Lidic předají papeži obraz madony. Na pouť naváže konference o dětských obětech války

Ze světa

Přeživší z Lidic předají papeži obraz madony. Na pouť naváže konference o dětských obětech války

ČTK / 18. 5. 2017 7:59

Dvě z přeživších lidických dětí, které byly po tamní tragédii před 75 lety poslány do Německa, se zúčastní setkání českých poutníků ve Vatikánu na přelomu května a června. Papeži Františkovi poutníci předají při generální audienci obraz Lidická madona od českého malíře. Dvě ženy, které pamatují lidický masakr, se zúčastní i konference, která na pozadí lidického příběhu upozorní na utrpení dětí ve válkách a na útěku.

Ze světa

Ve Wittenbergu se chystá výstava k 500. výročí reformace

ČTK / 18. 5. 2017 7:50

Ve Wittenbergu se chystá výstava k 500. výročí reformace V sobotu začne ve východoněmeckém městě Wittenberg světová výstava u příležitosti 500. výročí zahájení reformace. Město, v němž Martin Luther podle legendy přibil svých 95 tezí na dveře zdejšího kostela, počítá s tím, že si desítky atrakcí do 10. září prohlédne na půl milionu návštěvníků.

Domácí zpravodajství

Ekumenická bohoslužba za krajinu zakončí pouť od románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele

Vlastní zpráva / 18. 5. 2017 7:08

Ekumenická bohoslužba za krajinu zakončí pouť od románského  kostela Stětí sv. Jana Křtitele Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s občanskými sdruženími a s městskou částí Praha-Suchdol zvou na již desátou ekumenickou bohoslužbu za krajinu v sobotu 27. května v 15 hodin na levém břehu Vltavy, na zahradě nad Sedleckými skalami. Bohoslužbě předchází pouť od románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech; začíná v 11 hodin a vede pěšky krajinou se zastávkami.

Domácí zpravodajství

V radě Luterského světového svazu zasedne poprvé i Češka

e-cirkev.cz / 16. 5. 2017 21:27

V radě Luterského světového svazu zasedne poprvé i Češka Olga Navrátilová z Českobratrské církve evangelické se stala první Češkou v radě Luterského světového svazu. Byla zvolena na dvanáctém valném shromáždění svazu, které se ve Windhoeku v Namibii koná v těchto dnech.

Domácí zpravodajství

Synod Slezské evangelické církve uvede do úřadu nového biskupa Tyrlíka. Připomene výročí reformace

sceav / 16. 5. 2017 9:48

Synod Slezské evangelické církve uvede do úřadu nového biskupa Tyrlíka. Připomene výročí reformace 32. řádný synod Slezské církve evangelické augsburského vyznání (SCEAV) se bude konat ve dnech 19. a 20. května v budově Diakonického a vzdělávacího centra Vladislava Santariuse v Českém Těšíně. V jubilejním roce, kdy si církve připomínají pětisté výročí začátku reformace, bude hlavním tématem synodu právě poselství Reformace. Letos v květnu také dochází k výměně biskupů. Úřad po šesti letech opouští Jan Wacławek a jeho post přejímá Tomáš Tyrlík

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 744)