Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Na Pražském hradě letos nebudou pašijové hry,byly ale naplánované

Domácí zpravodajství

Na Pražském hradě letos nebudou pašijové hry,byly ale naplánované

ČTK / 3. 4. 2017 15:13

Na Pražském hradě se letos neuskuteční pašijové hry, které se v různých verzích a na různých místech Hradu s přestávkami konaly od 90. let. Poslední tři roky se hrály v katedrále sv. Víta z iniciativy současného pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky. Důvodem toho, že se letos obrazy ze života a smrti Ježíše Krista na Hradě neobjeví, je podle pražského arcibiskupství "množství administrativních a bezpečnostních překážek".

Domácí zpravodajství

Novým biskupem českých starokatolíků se stal bývalý policista

ČTK / 2. 4. 2017 0:14

Novým biskupem českých starokatolíků se stal bývalý policista Novým biskupem české starokatolické církve byl dnes vysvěcen bývalý policista Pavel Benedikt Stránský (37). Slavnostní bohoslužba se konala v bazilice svaté Markéty v Břevnovském arciopatství v Praze.

Ze světa

Papež jmenoval Halíka svým zpovědníkem, přeje si ho i jako svého nástupce

Vlastní zpráva / 1. 4. 2017 14:46

Papež jmenoval Halíka svým zpovědníkem, přeje si ho i jako svého nástupce Papež František doufá, že jeho nástupcem bude zvolen nikoliv kardinál či biskup,  nýbrž obyčejný katolický kněz. Tímto kandidátem podle vysokých vatikánských míst by mohl být bývalý blízký přítel nedávno zemřelého Mons. Miloslava kardinála Vlka, neobyčejný kněz Mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D.

Domácí zpravodajství

Starokatolíci hlasovali pro povinný celibát

Vlastní zpráva / 1. 4. 2017 14:36

Starokatolíci hlasovali pro povinný celibát Synoda Starokatolické církve v ČR se hlasováním usnesla, že počínaje dneškem, pro všechny biskupy, kněze a jáhny bude celibát, tedy zákaz manželství, opět povinný. Proti hlasoval pouze jeden člen Synodní rady. Starokatolíci chtějí na Petříně otevřít svůj první ženský kontemplativní klášter, kam by odešly bývalé manželky starokatolických biskupů, kněží a jáhnů. O děti se postará zvláštní výchovná instituce Rybička. 

Domácí zpravodajství

Prezident Zeman chce být pohřben v katedrále

Vlastní zpráva / 1. 4. 2017 14:32

Prezident Zeman chce být pohřben v katedrále Prezident Miloš Zeman se dnes ráno obrátil na arcibiskupa Mons. Dominika kardinála Duku, O.P., se žádostí, aby umožnil důstojné pohřbení v katedrále sv. Víta všem českým prezidentům. Zeman sám je prý ochoten tuto novou tradici zahájit, až se naplní jeho čas.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
73%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
15%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
10%
 
(Počet hlasů celkem: 41)