Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Američtí kongresmani se setkali s dalajlamou a kritizovali Čínu

Ze světa

Američtí kongresmani se setkali s dalajlamou a kritizovali Čínu

ČTK / 10. 5. 2017 17:27

Vůdkyně demokratické menšiny v americké Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová dnes prohlásila, že Čína používá brutální taktiku a hospodářský vliv, aby potlačila volání Tibeťanů po autonomii. Pelosiová je společně s dalšími americkými zákonodárci na návštěvě v exilovém sídle tibetského duchovního vůdce dalajlamy v indické Dharamsále.

Ze světa

Soud poslal křesťanského guvernéra Jakarty za rouhání za mříže

ČTK / 10. 5. 2017 17:19

Soud poslal křesťanského guvernéra Jakarty za rouhání za mříže Soud v indonéském hlavním městě shledal křesťanského guvernéra Jakarty vinným z urážky koránu a odsoudil jej ke dvěma letům vězení. Přísný verdikt soudu byl překvapující, protože prokuratura žádala pro guvernéra dvouletý podmíněný trest.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík oceněn Papežskou radou pro kulturu

red. / 9. 5. 2017 14:41

Tomáš Halík oceněn Papežskou radou pro kulturu Český teolog, filozof a spisovatel Tomáš Halík obdrží letošní cenu Per artem ad Deum (Uměním k Bohu), kterou každoročně uděluje Papežská rada pro kulturu za vynikající zásluhy na poli kultury, zejména za podporu dialogu mezi kulturami. Medaili Per artem ad Deum obdrželi v minulosti např. režisér Krzysztof Zanussi či skladatelé Krzysztof  Penderecki a Arvo Pärt.

Výběr Christnetu

Zájemců o facebookovou stránku Christnetu je již více jak dva tisíce. Děkujeme za podporu

Vlastní zpráva / 9. 5. 2017 13:15

Zájemců o facebookovou stránku Christnetu je již více jak dva tisíce. Děkujeme za podporu Sledovat portál Christnet na facebookovém profilu využilo již přes dvatisíce příznivců projektu, který běží již 17 let bez přímé závislosti na žádné existující církvi, nadaci nebo státní instituci. Cílem spolku Christnet je poskytovat kvalitní a nezávislé zpravodajství o dění v církvích a náboženských společnostech a o jejich působení ve společnosti.

Ze světa

Papež: Neříkejte bombě matka, přináší smrt, matka dává život

čtk / 8. 5. 2017 16:13

Papež: Neříkejte bombě matka, přináší smrt, matka dává život Nejsilnější americká nejaderná bomba by neměla být nazývána "matkou všech bomb", na kterou byla pasována po svém dubnovém použití v Afghánistánu. Prohlásil to v sobotu papež František. "Bylo mi stydno, když jsem slyšel to jméno. Matka dává život a tohle rozsévá smrt, a my tomu zařízení říkáme matka. Co se to děje?" tázal se papež během setkání se studenty.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 902)