Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež: Neříkejte bombě matka, přináší smrt, matka dává život

Ze světa

Papež: Neříkejte bombě matka, přináší smrt, matka dává život

čtk / 8. 5. 2017 16:13

Nejsilnější americká nejaderná bomba by neměla být nazývána "matkou všech bomb", na kterou byla pasována po svém dubnovém použití v Afghánistánu. Prohlásil to v sobotu papež František. "Bylo mi stydno, když jsem slyšel to jméno. Matka dává život a tohle rozsévá smrt, a my tomu zařízení říkáme matka. Co se to děje?" tázal se papež během setkání se studenty.

Domácí zpravodajství

Kardinál Dominik Duka sloužil requiem za Věru Čáslavskou

Vlastní zpráva / 7. 5. 2017 0:12

Kardinál Dominik Duka sloužil requiem za Věru Čáslavskou Ve středu 3. května bylo v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha slouženo requiem za Věru Čáslavskou v den jejích nedožitých 75. narozenin. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Čáslavská zemřela 30. srpna minulého roku. Věra Čáslavská byla československá sportovní gymnastka, trenérka a sedminásobná olympijská vítězka.

Domácí zpravodajství

Václav Malý: Chování pana prezidenta vůči premiérovi bylo nedůstojné a urážející

Vlastní zpráva / 5. 5. 2017 22:05

Václav Malý: Chování pana prezidenta vůči premiérovi bylo nedůstojné a urážející „Jsem v rozpacích nad postoji pana premiéra Bohuslava Sobotky v posledních dnech. Ale na druhé straně chování pana prezidenta včera na Pražském hradě bylo opravdu nedůstojné, urážející,“ podivuje se světící biskup pražský Václav Malý, nad průběhem včerejší návštěvy premiéra na Hradě v rozhovoru pro Český rozhlas.

Ze světa

Vůdce islamistů v Egyptě varoval muslimy, ať se drží dál od kostelů

ČTK / 5. 5. 2017 11:56

Vůdce islamistů v Egyptě varoval muslimy, ať se drží dál od kostelů Vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS) v Egyptě vyzval muslimy, aby se raději drželi dál od míst, kde se sdružují křesťané, a vyhýbali se budovám vlády, armády a policie. Podle dnešní zprávy agentury Reuters tak naznačil, že skupina plánuje zesílit útoky na tato místa.

Ze světa

Ruská církev chce omezit přístupnost Simpsonových. Kvůli pokémonům a falešné sexuální morálce

ČTK / 5. 5. 2017 8:19

Ruská církev chce omezit přístupnost Simpsonových. Kvůli pokémonům a falešné sexuální morálce Představitelé ruské pravoslavné církve požadují zvýšení věkové hranice pro sledování amerického animovaného seriálu Simpsonovi kvůli epizodě, ve které hlavní hrdina Homer loví v kostele pokémony, virtuální postavy odchytávané v reálném světě pomocí mobilních telefonů. Agentura TASS napsala, že v ruských médiích podle kněží začala propaganda falešných morálních hodnot, která cílí na mladistvé.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 947)