Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Trump zrušil zákaz politické činnosti církví.

Domácí zpravodajství

Trump zrušil zákaz politické činnosti církví. "Nedovolíme, aby věřící byli obelhávání a umlčováni"

ČTK / 5. 5. 2017 7:52

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal exekutivní příkaz, který ruší zákaz politických aktivit církví a náboženských organizací. Podle dosavadních pravidel se nesměly zapojovat do politického dění, protože by přišly o výhodu osvobození od daní. "Nedovolíme, aby věřící byli napříště obelhávání a umlčováni," komentoval prezident své nařízení.

Domácí zpravodajství

Nový ostravský biskup Martin David bude vysvěcen na konci května

ČTK / 4. 5. 2017 13:53

Nový ostravský biskup Martin David bude vysvěcen na konci května Ostravu čeká první biskupské svěcení, které na konci května přijme v ostravské katedrále Božského Spasitele generální vikář Martin David. Papež František ho totiž v dubnu jmenoval pomocným biskupem. Světitelem bude ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz a spolusvětiteli olomoucký arcibiskup Jan Graubner a brněnský sídelní biskup Vojtěch Cikrle.

Domácí zpravodajství

Neznámý pachatel posprejoval pravoslavný kostel v Praze nápisy jako Allahu Akbar či Smrt nablízku

TN. CZ / 4. 5. 2017 10:19

Neznámý pachatel posprejoval pravoslavný kostel v Praze nápisy jako Allahu Akbar či Smrt nablízku Neznámý vandal v noci na pátek 28. dubna poničil pravoslavný kostel Zesnutí Přesvaté Bohorodice na Olšanských hřbitovech v Praze na Žižkově, uvedla to na svém webu televize Nova. Vodítkem pro policii, která pachatele hledá, může být to, že nápisy jsou v azbuce a v ruštině. Pachatel na kostel nasprejoval nápisy jako Allahu Akbar či Smrt nablízku. 

Domácí zpravodajství

Evangelíci podpořili Jiřího Drahoše v předvolební kampani

e-cirkev.cz / 3. 5. 2017 23:53

Evangelíci podpořili Jiřího Drahoše v předvolební kampani Synodní rada Českobratrské církve evangelické přijala na svém pravidelném zasedání v úterý 2. května kandidáta pro prezidentské volby 2018 – profesora Jiřího Drahoše, který o sobě říká, že je nepraktikující katolík. Stanoviska prezidentského kandidáta i představitelů evangelické církve jsou velice podobná a synodní rada mu vyjádřila podporu v předvolební kampani.

Domácí zpravodajství

Slavnosti Navalis s bohatým programem zahájí Duka. Před rokem byl kritizován za jízdu kočárem

ČTK, red. / 3. 5. 2017 10:45

Slavnosti Navalis s bohatým programem zahájí Duka. Před rokem byl kritizován za jízdu kočárem Devátý ročník Svatojánských slavností Navalis 14. a 15. května nabídne chorvatské historické lodě, průlet rogal i premiéru hudebního díla skladatele Kryštofa Marka. Součástí slavnosti na počest svatého Jana Nepomuckého bude seskok parašutistů včetně průletu pod obloukem Karlova mostu v místě mučednické smrti Nepomuckého. Novináře o tom dnes za pořadatele informoval Zdeněk Bergman.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 947)