Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Opoziční slovenské hnutí chce prosadit zákaz výstavby mešit

Ze světa

Opoziční slovenské hnutí chce prosadit zákaz výstavby mešit

ČTK/red / 1. 3. 2017 7:45

Opoziční slovenské hnutí Jsme rodina-Boris Kollár chce zákonem prosadit zákaz výstavby mešit na Slovensku. Svůj návrh zdůvodnilo tím, že mešity představují bezpečnostní riziko. Islámská nadace na Slovensku v reakci uvedla, že jde o další krok namířený proti muslimské komunitě, jež v zemi není příliš početná.

Domácí zpravodajství

Šéf žalobců Zeman žádá přísnější kvalifikaci skutků bývalého kněze Tvrdoně

ČTK / 1. 3. 2017 7:37

Šéf žalobců Zeman žádá přísnější kvalifikaci skutků bývalého kněze Tvrdoně Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v dovolání prosazuje přísnější právní kvalifikaci některých skutků, jichž se podle pravomocného rozsudku dopustil bývalý havlíčkobrodský duchovní Erik Tvrdoň. Muž si vyslechl tříletý nepodmíněný trest za pohlavní zneužívání a sexuální nátlak vůči několika ženám. Zeman se domnívá, že se muž dopustil i znásilnění.

Domácí zpravodajství

Popeleční středou začíná postní období

ČTK/red / 1. 3. 2017 7:20

Popeleční středou začíná postní období Křesťanům dnes Popeleční středou začíná čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi. Zejména dnešek je dnem přísného půstu. Lidé by měli v jídelníčku vynechat maso, nebo se alternativně mohou vzdát dočasně věcí, na které jsou zvyklí a které jim ulehčují život.

Domácí zpravodajství

Karásek,sochař Oliva a houslista Vokurka jsou rytíři, dámami lékařka Svatošová a hudebnice Růžičková

ihned.cz, red. / 27. 2. 2017 11:30

Karásek,sochař Oliva a houslista Vokurka jsou rytíři, dámami lékařka Svatošová a hudebnice Růžičková Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) v neděli ocenil Rytíře, Dámy a Mecenáše české kultury. Dámami se podle serveru ihned.cz staly cembalistka Zuzana Růžičková a zakladatelka českého hospicového hnutí Marie Svatošová. Rytíři pak jsou sochař Otmar Oliva, houslista Eduard Vokurka a evangelický duchovní Svatopluk Karásek.

Ze světa

Papež František chce navštívit Jižní Súdán s arcibiskupem z Canterbury

ČTK,red / 27. 2. 2017 10:10

Papež František chce navštívit Jižní Súdán s arcibiskupem z Canterbury Papež František hodlá v doprovodu arcibiskupa z Canterbury navštívit Jižní Súdán stižený občanskou válkou a hladomorem. Oznámil to během nedělní návštěvy anglikánského kostela v Římě s tím, že jej ke společné cestě loni vyzvali biskupové.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
55%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 226)