Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Šedesát pět let od smrti P. Jana Buly, oběti tzv. babického procesu

Domácí zpravodajství

Šedesát pět let od smrti P. Jana Buly, oběti tzv. babického procesu

Vlastní zpráva / 22. 5. 2017 10:07

Před 65 lety, 20. května 1952, byl popraven P. Jan Bula. Stal se tak další obětí justiční vraždy ve vykonstruovaném soudním procesu, tzv. babické kauze, a jedním ze tří kněží, kteří v něm byli odsouzeni k trestu smrti.

Domácí zpravodajství

Biskupové a řádové sestry vyzvali k modlitbě kvůli vládě. Halík a biskup Malý kritizovali prezidenta

ČTK, red. / 19. 5. 2017 0:13

Biskupové a řádové sestry vyzvali k modlitbě kvůli vládě. Halík a biskup Malý kritizovali prezidenta Čeští a moravští biskupové katolické vyzývají k modlitbě za vyřešení současné vládní krize. V textu zveřejněném na webu České biskupské konference uvádějí, že podporují myšlenky demokracie, "založené na pravdě, spravedlnosti, vzájemné úctě a zodpovědnosti při vědomí, že vládnout znamená sloužit". Podporu tohoto stanoviska vyjádřila synodní rada Českobratrské církve evangelické. 

Ze světa

Přeživší z Lidic předají papeži obraz madony. Na pouť naváže konference o dětských obětech války

ČTK / 18. 5. 2017 7:59

Přeživší z Lidic předají papeži obraz madony. Na pouť naváže konference o dětských obětech války Dvě z přeživších lidických dětí, které byly po tamní tragédii před 75 lety poslány do Německa, se zúčastní setkání českých poutníků ve Vatikánu na přelomu května a června. Papeži Františkovi poutníci předají při generální audienci obraz Lidická madona od českého malíře. Dvě ženy, které pamatují lidický masakr, se zúčastní i konference, která na pozadí lidického příběhu upozorní na utrpení dětí ve válkách a na útěku.

Ze světa

Ve Wittenbergu se chystá výstava k 500. výročí reformace

ČTK / 18. 5. 2017 7:50

Ve Wittenbergu se chystá výstava k 500. výročí reformace V sobotu začne ve východoněmeckém městě Wittenberg světová výstava u příležitosti 500. výročí zahájení reformace. Město, v němž Martin Luther podle legendy přibil svých 95 tezí na dveře zdejšího kostela, počítá s tím, že si desítky atrakcí do 10. září prohlédne na půl milionu návštěvníků.

Domácí zpravodajství

Ekumenická bohoslužba za krajinu zakončí pouť od románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele

Vlastní zpráva / 18. 5. 2017 7:08

Ekumenická bohoslužba za krajinu zakončí pouť od románského  kostela Stětí sv. Jana Křtitele Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s občanskými sdruženími a s městskou částí Praha-Suchdol zvou na již desátou ekumenickou bohoslužbu za krajinu v sobotu 27. května v 15 hodin na levém břehu Vltavy, na zahradě nad Sedleckými skalami. Bohoslužbě předchází pouť od románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech; začíná v 11 hodin a vede pěšky krajinou se zastávkami.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Studium IES
Diakonie

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
94%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 196)